فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری قاتل ۴ عضو یک خانواده که در اسفراین رخ داده بود خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار سعید مطهری زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به ماجرای این قتل، اظهار کرد: ماموران پلیس، سال ۹۸ پیرو حادثه ای که آتش سوزی اعلام شد به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در صحنه حادثه ۴ متوفی وجود داشت که ۳ نفر از آن ها فرزندان ۴، ۶ و ۹ ساله یک خانواده و فرد چهارم نیز عمه آن ها با ۳۵ سال بود.

وی با اشاره به اینکه بررسی مدارک و وجود خون در محل حادثه نشان می داد احتمال صحنه سازی وجود دارد گفت: پس از بررسی صحنه جرم، انتقال اجساد به پزشکی قانونی و بررسی تخصص کارآگاهان، فرضیه گازگرفتگی از بین رفت و احتمال قتل، پررنگ شد.

 

سردار مطهری زاده افزود: با بررسی های بیشتر به ادله و سرنخ هایی بیشتر رسیدیم که با هماهنگی کارآگاهان ما و تهران ادامه داشت.

وی گفت: نهایتا این موضوع با شواهد و قرائن موجود در کارگروهی عالی در تهران بررسی نهایی شده و مضنون به قتل شناسایی شد.

 
فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: فرد مضنون به قتل در داخل استان، تحت نظر قرار گرفت و پس از اقدامات فنی و تخصصی دسگیر شد و به قتل ۴ عضو یک خانواده از جمله ۳ کودک اعتراف کرد.

وی زمان دستگیری این قاتل را شنبه هفته جاری (۳۱ اردیبهشت ماه) اعلام کرد و افزود: بازسازی صحنه نیز طی همین مدت انجام و قاتل تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی انگیزه قاتل را کینه شخصی اعلام کرد و گفت: فرزندان یک خانواده به همراه عمه خود، قربانی این موضوع اخلاقی شدند.

سردار مطهری زاده ضمن تاکید بر پایبندی به اخلاقیات، تصریح کرد: شهروندان توجه داشته باشند در صورتی که هرگونه اختلافی پیش می آید صرفا موضوع را از طریق قانون پیگیری کرده و از هرگونه تصمیم شخصی که سبب جرم می شود خودداری کنند.

وی همچنین به مجرمان هشدار داد که صحنه سازی ها سبب گمراهی پلیس نمی شود و نیروی انتظامی با دقت به موضوعات رسیدگی می کند.

 

سردار مطهری زاده خاطرنشان کرد: متهم به قتل ابتدا با جسم برنده عمه و سپس کودکان را به قتل رسانده و بعد از باز کردن شلنگ گاز قصد داشت وانمود کند که حادثه آتش‌سوزی به دلیل نشت گاز رخ‌داده است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی افزود: مجرمان بدانند که پلیس، هوشمند و آگاه است و با روش های علمی، راز پرونده ها را کشف می کند.