رستم قاسمی در جریان نشست خبری برای اعلام کاندیداتوری در بیانیه ای اعلام کرد آماده ام تا سی مرغ مردم ایران را با اتحاد سیمرغ کنم و دست کمک را به سوی ایرانیانی که در هر نقطه از جهان قلبشان برای ایرانِ سرافراز می تپد درازنمایم و از آنها درخواست کنم، این بیانیه با اشعاری از فردوسی آغاز می شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بیانیه انتخاباتی رستم قاسمی  در جریان نشست خبری برای اعلام کاندیداتوری وی رونمایی شد که به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْق-وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْق- وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا

به نام خداوند جان و خرد..........................کزین برتر اندیشه برنگذرد

خداوند نام و خداوند جای.............................خداوند روزی ده رهنمای

خداوند کیوان و گردان سپهر.................فروزنده ی ماه و ناهید و مهر

ز نام و نشان و گمان برترست.....................نگارندهی بَر شده پیکرست

عرضِ ادب وسلامبه محضر مردم غیور ایران؛به مردمی که باهمت و غیرتِ خود، ایران عزیز را در بلندای تاریخسرفراز نمودند .

درود می فرستم به روح مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی وسلام می کنم به محضر رهبر معظم انقلاب و سرتعظیم فرود می آورم به ساحت مقدس شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی که با اخلاص و از خودگذشتی در راه وطن وارزشها،  خون خود را نثار نمودند.

همچنین میلاد سراسر نور امام حسن مجتبی(ع) را تبریک و تهنیت گفته و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای روزه داران عزیز را دارم.

برادران وخواهران گرامی امروز ایران با تاریخی پرافتخار ومردمی با استعداد وفرهیخته در شرایطی خاص و تعیین کننده قرار گرفته که مقام معظم رهبری بارها از آن به عنوان(( پیچ تاریخی)) یادنموده اند که اگر از این راه با تفکر وعملگرایی بسلامت عبور کنیم ماندگار خواهیم بود و اگر خدای نا خواسته راهبریِ این حرکت تاریخی را به نااهلان و ناتوانان بسپاریم تا ابد مدیون مردم و تمامی آنهایی که برای وطن زحمت کشیده و از جان گذشتگی کرده اند، خواهیم شد.

ملت استوارِ ایران،اولین سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که آیا ایرانِکنونی می تواند از این پیچ تاریخی گذر کند؟آیا می توانیم به عنوان الگوی مردم کشورهایی باشیم که از ظلم و سلطه خسته شده اند ؟ من می گویم بله و خیر! بله اگربتوانیم پوسته ی پیر و سنگین مدیریت اجرایی کشور را بشکنیم و با اعتماد و تکیه بر قدرت بی نهایت داخلی، مسیر وریل حرکت اقتصاد؛فرهنگ و سیاست را از روزمرگی و فرسودگی به شادابی و جوانی تغییر دهیم و خیر اگر به روند اجرایی امروز کشور قانع باشیم و امید خود رانسبت به تغییر وضعیت از دست دهیم.

امروز ایران سربلند نیازمند عملگرایی واِعمال سازکارهای جدیدی است که بجای کپی برداری ناقص ازنسخه های شرقی و غربی، برآمده ازفرهنگ؛تمدن؛وارزشهای والایاسلامی وایرانی باشد.

عزیزان من، امروز حل مشکلات کشور با مماشات و کلمات نخ نما شده ای مانند اصلاح امور و امثالهم حل نخواهدشد چراکه اگر با این روش قرار بود مشکلات مرتفع گردد مردم شریف ایران  اینچنین در سختی و رنج نبودند .امروز اقتصاد ایران نیازمند ریل گذاریدوباره است تا بتوانیم کشور را از رکود و بی نظمیِاقتصادی که حاصل اعتمادِبه بیرون از کشوراست در بیاوریم واین موضوع انجام نخواهد شد مگر با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی ، دولتی که در عمل ثابت کرده باشد به توان داخلی و استفاده از مدیران صادق بجای مدیرانکاسب اعتقاد دارد و بداند کشور برای این برهه از زمان نیازمندِ بریدن شاخه های فساد فکری؛ اقتصادی و مدیریتی است که هر جا این سه فساد از بین رفت ما پیشرفت داشته ایم و هرگاه این سه فساد چنگال خود را روی منابع ما انداخته اند ضررهای هنگفتی به کشور وارد آمد.

ما در کشور نیازمندِ دولت مقتدر با تعاریف جدیدی از اقتصاد، فرهنگ وسیاست هستیم .ما باید بتوانیم اقتصادِ امنیتی را به امنیتِ اقتصادی تبدیل کنیم ،باید دیپلماسی التماس را به دیپلماسی اقتدار تغییر دهیم و فرهنگ را بجای بخشنامه‌ای کردن، مردمی کنیم.امروز وقتِماندن درگذشته نیست،مردم آینده رامی‌خواهند و از دعواهای سیاسی، از حزب گرایی و از سیاه و سفید دیدنِ عقاید خسته اند و این‌بارخام وعده‌های صد روزه غیر واقعی نمی‌شوند.

این بار ملت به وعده‌های ((خواهد شد و باید بشود)) توجهی نمی کنند و نگاه می کنند رئیس دولتی که قرار است گام دوم انقلاب را بردارد در کارنامه اش چه کار کرده  و کجای کشور را آباد ساخته و در گذشته چطور به جوانان اعتماد نموده است،مردم کسی را می خواهند که سر لوحه افکار و رفتارش برای انتخاب مدیران کشور، به جای نسبت خانوادگی و حزبی، نامه امیرالمومنین ع به مالک اشتر باشد که فرمود((برگزیده‌ترین وزیران تو کسانی باشند که سخن حق بر زبان آورند، هر چند حق تلخ باشد و در کارهایی‌ که خداوند برای دوستانش نمی‌پسندد تورا یاری ندهند، هر چند که این سخنان‌ و کارها تو را ناراحت کند)).

قطعا در این دوره،مردم باهوش‌تر از همیشه عمل می‌کنند و یقین دارم در انتخابات (نهِ)بزرگی به سیاستبازی و (آریِ) شگفت انگیزی به عقلانیت و کارایی خواهند داد. امروز دیگرحربه"اگربه فلانی رای دهید درخیابان ها دیوار می‌کشد و به فلانی رای ندهید جنگ می شود"کارکردی ندارد وانتخابِ مردم را منحرف نمی کند؛مردم می دانند تا کشور؛ رهبرمقتدریبنام حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای داردکه سیاستمدارانِ بزرگ دنیا جلوی ایشان سر تعظیم فرود می‌آورند چنین اتفاقاتینخواهد افتاد.

ومن رستم قاسمی، سربازوطن، در این روز عزیز به پیشگاه مردم ایران اعلام می نمایم برای خدمتگذاری وتلاش برای از بین رفتن مشکلات و رونق اقتصادی و پایان دادن به حکومتِ احزاب بر دولت، با روی کارآوردن فرهنگ حکومتِ مردم بردولت،آمادگی حضور در انتخابات به عنوان کاندیدای رئیس جمهوری را دارم.

من آماده‌ام تا سال‌ها تجربه‌ی خدمتِ به مردم در حوزه هایاقتصاد،عمران فرهنگودیپلماسی سیاسی و اقتصادی که در کنار سردار بزرگ ایران حاج قاسم سلیمانی آموخته ام را با همکاری جوانان وهمفکری بزرگانِ صاحبِ تجربه به کار گیرم تا بتوانیم ایرانی بسازیم در تراز ایران.

آماده ام  تا با کمک قوه قضاییهکه در آن حرکت های خوبی آغاز شده، مسببین خون جوانانی که بی دلیل و به خاطر سوءمدیریت داخلی و سوءاستفاده دشمنان خارجی برزمین ریخته شد را به مردم معرفی کنم و با کمک قوه مقننه که با شعار مردمی بودن و انقلابی گری شروع به کار کرده است خلاهای قانونی که باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ورانت های بزرگ برای ویژه خواران شده است را از بین ببرم.

آماده ام  تا سی مرغ مردم ایران را با اتحاد سیمرغ کنم و دست کمک را به سوی ایرانیانی که در هر نقطه از جهان قلبشان برای ایرانِ سرافراز می تپد درازنمایم و از آنها درخواست کنم که همدل و همراه مانند دفاع مقدس با هر عقیده و منشی  اینباردر خاکریز پیشرفت و آبادانی کنار مردم داخل ایران قرار گیرند.

آماده ام تا صلح واقتدار را در کنار هم به مردم ایران هدیه کنم، وبار دیگرهمچون زمان ریاستم براوپک مهم ترین سازمان منطقه ای دنیا در حوزه اقتصاد، نشان دهم که می توانیم و می شود با حفظ خط قرمزهای انقلاب اسلامی با کشورهای منطقه و دنیا ارتباط داشت ونیازی به فداکردن دارایی های مادی و معنوی کشور مانند انرژی هسته ای نخواهد بود.

مردم عزیز ایران، اینجانب از ابتدا با خدای خود عهد نمودم که جز حقیقت را به شما نگویم و امروزهم با شما عهد می بندم تا در این راه درگیر بازی های سیاسی موجود نشوم و تا آنجا که شما ملت عزیز اراده نمایید در این راه بمانم.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

رستم قاسمی