رکنا: با ورود سامانه جوی «مانسون» از جنوب شرق ایران به کشور، شاهد بارش شدید باران موسمی در سیستان و بلوچستان هستیم که منجر به جاری شدن سیل در بسیاری از نقاط این استان شده است. فیلم زیر مربوط به شهرستان سرباز است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   حجم ویدیو: 1.21M

 

 مدت زمان ویدیو: 00:00:14

به گزارش رکنا، با ورود سامانه جوی «مانسون» از جنوب شرق ایران به کشور، شاهد بارش شدید باران موسمی در سیستان و بلوچستان هستیم که منجر به جاری شدن سیل در بسیاری از نقاط این استان شده است. فیلم بالا مربوط به شهرستان سرباز است.

سازمان هواشناسی روز گذشته هشدار داد که از بعد از ظهر امروز، موج جدید سامانه باران های موسمی به نام «مانسون» از جنوب شرق ایران وارد کشورمان خواهد شد و از عصر امروز تا عصر پنجشنبه بخش هایی از استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمان، یزد و خراسان جنوبی درگیر سیل شدید خواهند بود.

سازمان هواشناسی ضمن صدور «هشدار قرمز» به عنوان بالاترین سطح هشدار، از دستگاه های امدادی و اجرایی درخواست کرده است که تا پایان هفته در آماده باش کامل قرار داشته باشند.

در این لینک می توانید گزارش رکنا درباره جزئیات هشدار قرمز سازمان هواشناسی درباره وقوع سیل در هفته اول مرداد 1401 در ایران را بخوانید.