حوادث رکنا: 2 دزد خشن که 60 زن و مرد را به تله انداخته و گوشی موبایل آنها را سرقت کرده بودند در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

پرروترین زورگیران بی رحم تهران را بشناسید؟ / این 60 زن و مرد هنوز از آنها وحشت دارند + عکس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا؛ رسیدگی به این پرونده از زمستان سال گذشته با شکایت مرد جوانی که زخمی بود و گوشی تلفن همراهش از سوی دو مرد موتور سوار سرقت شده بود آغاز شد.

 

وی در تشریح جزییات ماجرا به ماموران گفت: همراه همسرم در ایستگاه اتوبوس در حاشیه اتوبان نواب نشسته بودم که پسر جوانی به سمتم حمله ور شد و سعی کرد تلفن همراهم را بدزدد. من مقاومت کردم که یک موتورسوار دیگر به سمتم آمد و من را هل داد و با قمه چند ضربه به دست و سرم زد. در حالی که روی زمین افتاده بودم به سمت همسرم حمله کرد و او را هم به شدت کتک زد و پس از سرقت گوشی موبایلم گریخت.

شکایت های مشابه

با این شکایت ماموران به ردیابی دزدان مسلح پرداختند. در این میان خبر رسید چند زن و مرد دیگر نیز به تله سارقان خشن افتاده و مورد سرقت قرار گرفته اند.

در حالی که شمار شاکی ها به 60 نفر رسیده بود به پلیس خبر رسید 2 دزد جوان در اجرای آخرین نقشه شومشان در محدوده میدان قزوین گرفتار شده و از سوی مردم دستگیر شده اند.

ماموران به محل اعزام شدند و دریافتند دزدان قصد سرقت تلفن همراه زن جوان را داشتند که او را به زمین هل دادند اما از سوی کسبه محل دستگیر شدند.

زن جوان به ماموران پلیس گفت: در حال صحبت کردن با تلفنم بودم که یکی از دزدان از پشت سرم گوشی تلفن همراهم را قاپید. او می خواست فرار کند که یقه لباس راکب موتورسیکلت را گرفتم و او هم مرا حدود 50 متر با خودش روی زمین کشاند، تا اینکه شاهدان به کمکم آمدند.

با دستگیری 2 سارق جوان مشخص شد آنها از اتباع بیگانه هستند و با پلاک جعلی و بدون داشتن گواهینامه با موتورسیکلت دست به سرقت های خشن می زدند. آنها به 60 فقره سرقت در محدوده خیابان های نواب ، قزوین و گمرک اعتراف کردند و مالباختگان در مواجهه حضوری آنها را شناختند.

به این ترتیب برای دو دزد، به اتهام شروع به قتل عمدی، ضرب و جرح با سلاح سرد، سرقت، جعل پلاک، نداشتن گواهینامه و ورود غیر قانونی به ایران کیفرخواست صادر و پرونده شان برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه 2 دزد خشن چه گذشت؟

در ابتدای جلسه شاکی ها یک به یک به تشریح شکایت پرداختند و برای دو متهم اشد مجازات خواستند.

سپس متهمان از خود دفاع کردند.

یکی از آنها که 21 سال دارد گفت: من غیر از اتهام سرقت از زن جوان سایر سرقت ها را قبول ندارم. من اتهام شروع به قتل را هم قبول ندارم. ما قصد فرار داشتیم که زن جوان خودش را جلوی موتور انداخت و من هم از ترسم زمین خوردم و از سوی شاهدان دستگیر شدم. من هیچکدام از مالباختگانی که در دادگاه حضور دارند را نمی شناسم.

قاضی گفت: قبلا در همه مراحل بازجویی به سرقت ها اعتراف کرده بودی. حالا انکار می کنی؟

که متهم پاسخ داد: من فقط یک بار دست به سرقت زدم و همانجا هم دستگیر شدم. در پلیس آگاهی تحت فشار ناچار به اعتراف شدم.

قاضی: چه زمانی وارد ایران شدی؟

متهم: چند ماه پیش از سرقت و به صورت قاچاقی وارد ایران شدم.

سپس دومین متهم به دفاع پرداخت و گفت: من هم فقط اتهام سرقت از زن جوان را قبول دارم و قصدی هم برای کشتن او نداشتم. آن روز قرص آرامبخش مصرف کرده بودم و حال خودم را نمی فهمیدم.وقتی گوشی موبایل زن جوان را دیدم یکباره تصمیم به سرقت گرفتم و همانجا هم از سوی شاهدان دستگیر شدم.

من حال طبیعی نداشتم و مرتکب اشتباه شدم.در یک لحظه اشتباه کردم.

سپس وکلای متهمان به دفاع پرداختند.

یکی از وکلا گفت: غیر از موردی که موکل من بابت آن دستگیر شده سایر اتهام ها بدون مدرک است و اگر شاکی ها می توانند یک عکس ، فیلم و یا هر سند دیگری مبنی بر گناهکار بودن موکلم ارائه دهند. صحبت های این وکیل با اعتراض شاکی ها مواجه شد و آنها گفتند که چهره متهمان را شناسایی کرده اند و اطمینان دارند آنها دزدان خشن تلفن های همراهشان هستند.

بنا بر این گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.