در آن مدت به دلیل مصرف قرص‌هایی که بیش از اندازه مصرف می‌کردم با خودم هم دعوا داشتم و روز حادثه، مقتول نزاع را آغاز کرد و ...

عامل جنایت در بازار تهران: با خودم هم دعوا داشتم!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اوایل سال 97، رهگذران بازار تهران درگیری خونین 2 مرد دستفروش را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کردند که خیلی زود ماموران کلانتری پای در محل حادثه گذاشتند و با پیکر خونین یک مرد میانسال مواجه شدند که براثر 2 ضربه چاقو به شدت زخمی شده بود. امدادگران اورژانس که در محل حادثه حاضر شده بودند مرد زخمی را برای سیر مراحل درمان به بیمارستان منتقل کردند.

اقدامات درمانی روی مرد دستفروش ادامه داشت تا اینکه وی ساعتی پس از عمل جراحی به دلیل شدت جراحات وارده و براثر ضربه چاقو ، روی تخت بیمارستان فوت کرد؛ با اعلام این خبر به بازپرس کشیک قتل، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای بررسی صحنه جنایت و شناسایی قاتل راهی محل درگیری در بازار تهران شدند و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

دستگیری قاتل مرد دستفروش در بازار تهران

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی که در جریان تحقیقات متوجه دوربین‌های مداربسته شده بودند به بازبینی آن پرداخته و لحظه به لحظه قتل مرد دستفروش را مشاهده کردند که در ادامه نیز هویت و مخفیگاه مرد جنایتکار در جنوب تهران شناسایی شد.

تیم جنایی در گام بعدی با پس از دریافت مجوز از بازپرس ویژه قتل راهی مخفیگاه متهم شدند و مرد جنایتکار را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند؛ قاتل پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در بازجویی‌های فنی به قتل مرد دستفروش اعتراف کرد.

بیشتر بخوانید

قتل مرد جوان در چاقو‌کشی جنوب تهران

بررسی‌ها نیز نشان می‌داد، متهم دارای سوابق متعدد نزاع بوده و در سال‌‌های گذشته در بیمارستان‌های روانپزشکی به دلیل مشکلات اعصاب و روان بستری شده است.

پس از پایان تحقیقات، قرار جلب و کیفرخواست متهم به اتهام قتل مرد دستفروش در بازار تهران از سوی دادسرای امور جنایی صادر شد و متهم پای میز محاکمه در شعبه دهم دادگاه کیفری به یک استان تهران به ریاست قاضی رضایی، ایستاد.

محاکمه قاتل در شعبه دهم دادگاه کیفری

در ابتدای جلسه رسیدگی، نماینده دادستان کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای جنایی را قرائت کرد و سپس متهم در جایگاه حاضر شد و اتهام مباشرت در قتل عمدی به او تفهیم شد.

متهم در دفاع از خود گفت: در بازار دستفروشی می‌کردم و با مقتول چند سالی می‌شد که دوست بودم‌‌؛ روز حادثه به خاطر مکان بساط گستری با یکدیگر درگیر شدیم که با 2 ضربه چاقو وی را به قتل رساندم؛ همه چیز در یک ثانیه رخ  داد و قصد کشتن مقتول را نداشتم.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه در سال‌های گذشته در بیمارستان روانپزشکی بستری بودم قرص‌های اعصاب و روان مصرف می‌کردم روز حادثه حال مساعدی نداشتم و حتی در گذشته به بهانه ارتباط دوستانه‌ای که با مقتول داشتم، وی را به خانه‌ام دعوت کرده بودم.

متهم گفت: در آن مدت به دلیل مصرف قرص‌هایی که بیش از اندازه مصرف می‌کردم  با خودم هم دعوا داشتم، روز حادثه مقتول نزاع را آغاز کرد و در ابتدا من را هدف چند ضربه مشت و  لگد قرار داد که چاقو را از جیب شلوارم به بیرون آوردم و وی را به قتل رساندم. قصد کشتن کسی را نداشتم و از خانواده مقتول درخواست بخشش دارم.

به گزارش تسنیم، پس از اظهارات متهم پرونده، قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران، پایان جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند.