رکنا: خانم ۸۱ ساله ای که مدتها مزاحم تلفنی اورژانس اصفهان بود، پس از پیگیری های قضایی به مرکز نگهداری از سالمندان منتقل شد.

سرنوشت پیرترین مزاحم تلفنی اورژانس در اصفهان چه شد؟ + فیلم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

  حجم ویدیو: 6.60M

 مدت زمان ویدیو: 00:04:01

به گزارش رکنا از اصفهان؛مزاحمت تلفنی پیرزن 81ساله که بیش از 100تماس امدادخواهی با اورژانس 115  طی 2ماه داشته اند پس از پیگیری های قضایی توسط اورژانس و ارجاع پرونده به معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی این خانم بدلیل نیاز به مراقبت، به مرکز نگهداری از سالمندان منتقل شد.

جزییات مزاحمت های پیرترین مزاحم تلفنی اورژانس

دکتر فرهاد حیدری رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در مورد پیگیری یک مورد از مزاحمت های تلفنی اورژانس توسط واحد امورحقوقی مرکز اورژانس استان اینطور خبر داد و  گفت: خانمِ سالمندی که بیش از یک سال، با تماس های مکرر با ۱۱۵، ایجاد مزاحمت می کرد پس از طرح شکایت از سوی مرکز اورژانس استان و با پیگیری معاونت دادستانی استان اصفهان به معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی معرفی شد و به مرکز نگهداری از سالمندان منتقل شد.

دکتر حیدری ضمن قدردانی از همکاری سازمان های مرتبط برای پیگیری مزاحمتهای تلفنی اورژانس، تصریح کرد: در تماس های زیادی که این خانمِ سالمند با ۱۱۵ برقرار می کرد، طی عناوین مختلف اعم از استفاده از عبارات نامفهوم، ناسزاگویی به کارشناسان ۱۱۵، درخواست امدادخواهی کاذب و دادن آدرس نامشخص از شیوه های مزاحمت وی بود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ادامه داد: در مواردی پس از دادن شرح حال کاذب از سوی این خانمِ سالمندِ تنها، هنگامیکه تماس پیگیریِ مرکز فرماندهی عملیات اورژانس استان برای گرفتن آدرس دقیق و صحیح با وی برقرار می شد، وی اظهار بی اطلاعی میکرد.

دکتر حیدری با بیان اینکه مزاحمت های تلفنی اورژانس ۵ درصد از تماس های ۱۱۵ استان اصفهان را به خود اختصاص داده است افزود: هر یک تماسی که با ۱۱۵ برقرار می شود به معنای یک فرصت امدادخواهی برای یک بیمار یا مصدوم اورژانسی است و فرد مزاحم با ایجاد مزاحمت برای ۱۱۵، فرصت ادامه زندگی را از یک بیمار واقعی می گیرد. 

وی با بیان اینکه کارشناسان پرستاری اتاق فرمان مرکزی اورژانس استان همزمان پاسخگوی تماس امدادخواهان از ۱۶ شهرستان استان می باشند افزود: مزاحمت های تلفنی ۱۱۵، با تحمیل فشارکاری مضاعف برای کارشناسان ضمن ایجاد خطر آسیب شنوایی و خستگی روحی برای آنها، مدت زمان امدادرسانی اورژانس برای ماموریت های فوری را افزایش می دهد، از کیفیت ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی می کاهد و درمجموع به سلامت جامعه آسیب می زند.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با توجه به نزدیک شدن به ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن پیشاپیش این روز را تبریک گفت و اذعان کرد: بانوانِ پرستارِ شاغل در واحد ۱۱۵ اورژانس استان در تمامی ساعات شبانه روز با صبر فراوان پاسخگوی امدادخواهان هستند ضمن قدردانی از آنها، با توجه به مورد مزاحمت ذکر شده امیدواریم هیچ مادری در زمان پیری تنها نماند و تمامی فرزندان تا همیشه مقام مادران را گرامی بدارند.