رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی که به بهانه ازدواج از زن جوان ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

وعده ازدواج ۲۰ میلیارد آب خورد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی که به بهانه ازدواج از زن جوان ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و اظهار کرد: اواخر دی ماه، زن جوانی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران مراجعه کرد و هنگامی که مقابل افسر پرونده قرار گرفت، گفت چندی قبل با مرد جوانی آشنا شدم و قرار شد که با یکدیگر ازدواج کنیم که به خاطر این موضوع، مرد جوان برای خرید خانه از من ۲۰ میلیارد ریال پول گرفت اما ناپدید شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی نشان داد، مرد جوان با هویت جعلی و شگرد جعل عنوان مأمور نظامی بلندپایه اقدام به کلاهبرداری از ۴ زن جوان در مشهد و تهران کرده و پس از دریافت پول ناپدید شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، هویت مرد کلاهبردار را شناسایی کردند و پی بردند وی سابقه دار بوده و در گذشته به جرم کلاهبرداری به زندان رفته است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با روش‌های پلیسی مخفیگاه مرد جوان را در جنوب تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

سرهنگ گودرزی در ادامه گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفت که در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجه حضوری با شاکیان و مشاهده شواهد و مدارک موجود از سوی کارآگاهان، به جرم خود مبنی بر جعل عنوان مأمور نظامی بلندپایه و کلاهبرداری از ۴ زن با شگرد وعده دروغین ازدواج اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه ارزش اموال کلاهبرداری شده توسط متهم در حال بررسی است خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.