​رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر شبکه‌های اجتماعی برای شاکی و خانواده آن ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

پسر شیرازی آبروی دوست پدرش را در شهر برد / انگیزه چه بود؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا، سرهنگ امیر حسین سلیمانی اظهار کرد: در پی مراجعه مردی 38 ساله با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا ؛ مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب و تهدید آمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی قصد بدنام کردن من و خانواده‌ام دارد، که رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

 

وی گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با  مرجع قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم یکی از فرزندان همکار شاکی بود، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را مشکلاتی که با شاکی و خانواده آن داشته است، عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.