حوادث رکنا: جانشین پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق سرقت مسلحانه‌ از یکی از شعبات بانکی در منطقه شمال تهران خبر داد و گفت: متهم 24 ساعت پس از ارتکاب سرقت مسلحانه و در نقطه صفر مرزی کشور در شهرستان "پیرانشهر" در استان آذربایجان غربی دستگیر شد .

اولین سرقت مسلحانه از بانک در شمال تهران / دزد به کاهدان زد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "سعداله گزافی" در توضیح این خبر گفت: روز چهارشنبه نهم فروردین ماه 1402، با وقوع سرقت مسلحانه از یکی از شعبات بانکی در منطقه "توانیر" تهران، مأموران کلانتری 125 یوسف آباد به محل مراجعه و در  بررسی های اولیه مشخص شد فردی مسلح، ضمن ورود به داخل بانک با تهدید سلاح کمری از نوع بادی اقدام به شلیک چند تیر و تخریب تعدادی از شیشه های داخل بانک نموده و نهایتا با سرقت مقادیری وجه نقد بالغ بر 50 میلیون ریال داخل یکی از گیشه های بانکی از محل متواری شده است . 

وی عنوان کرد: با اطلاع خبر سرقت مسلحانه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان این پایگاه در محل حاضر و به تحقیقات از کارمند بانک و همچنین بررسی دوربین های مداربسته داخل بانک پرداختند .

این مقام انتظامی ادامه داد: کارمند بانک در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش بود که آگهی فروش دو سکه طلای تمام بهار آزادی را در یکی از پلتفرم های خرید و فروش کالا منتشر کرده بودم؛ شخصی با من تماس گرفت و مدعی شد که قصد خرید سکه ها را دارد و من نیز برای فروش سکه ها، آدرس محل کار خود را به او دادم. حدود ساعت 12:00 بود که مردی حدودا 45 ساله  و در حالیکه یک کلاه بر سر گذاشته بود به بانک آمد و با مراجعه به گیشه ای که من در آن کار می کردم ، خود را خریدار سکه ها معرفی کرد. چهره این شخص بگونه ای بود که مرا از فروش سکه ها منصرف کرد اما زمانی که به او گفتم قصد فروش سکه هایم را ندارم، ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج کرد و ضمن شلیک چند گلوله در داخل بانک و تخریب تعدادی از شیشه ها، مقادیری از وجود نقد داخل گیشه را با تهدید اسلحه سرقت کرد و با یک دستگاه موتورسیکلت، به سرعت از محل متواری شد . 

سرهنگ کارآگاه گزافی ، در خصوص اقدامات پلیسی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی در جهت شناسایی متهم گفت : کارآگاهان با بررسی دقیق تصاویر دوربین های مداربسته و دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف شدند که پیش از این نیز در چندین فقره پرونده ی سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود ؛ با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه "خاک سفید " در شرق تهران، کارآگاهان ضمن هماهنگی با سرپرست دادسرای ویژه سرقت دادسرای 34 تهران ، به مخفیگاه متهم رفته؛ در بازرسی از مخفیگاه متهم، کلاه مورد استفاده در سرقت کشف و مشخص شد که متهم پس از ارتکاب سرقت از این محل نیز متواری شده است. 

وی با اشاره به اینکه متهم پس از متواری شدن از مخفیگاهش قصد خروج از کشور را داشته است، افزود: با ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد دارد تا از طریق یکی از مرزهای زمینی کشور در استان آذربایجان غربی - شهرستان "پیرانشهر" به صورت غیرمجاز از کشور خارج شود که بلافاصله هماهنگی های لازم  با پلیس آگاهی پیرانشهر انجام ؛ نهایتا متهم در کمتر از 24 ساعت از زمان وقوع سرقت در تهران، در روز پنجشنبه دهم فروردین ماه 1402 ، در نقطه صفر مرزی و تنها چند ده متر مانده تا خروج از کشور دستگیر شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم پس دستگیری و انتقال به تهران، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و تحقیقات تکمیلی  و همچنین کشف سایر جرایم احتمالی متهم کمامان ادامه دارد.