رکنا : مجازات 3 جوان زیر 18 سال که در کودک ربایی مرگبار داشتند از سوی دادگاه تعیین شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش  رکنا، مادر و پدر صحابه هنوز هم با گذشت 6 ماه از قتل دردناک فرزندشان داغدار هستند.هنوز هم گاهی مادرش گوشه حیاط کوچک خانه شان واقع در محله اتابک، چمباتمه می زند و به جای خالی فرزندش در حیاط خیره می شود و آرام آرام اشک می ریزد.

 

11 آبان ماه سال گذشته بود که صدای زنگ در خانه زن و مرد بلند شد و صحابه 3 ساله به همراه برادر 5 ساله اش به نام عرفان به سمت در دویدند.مادر دلش غنج می رفت از دیدن شیطنت بچه هایش و با خنده از آنها خواست از جلوی در کنار بروند.2 زن جوان در قاب در خانه حاضر شدند و خودشان را نیکوکار معرفی کردند.می گفتند می خواهند برای بچه ها کفش بخرند.از زن جوان خواستند که شماره کفش بچه هایش را به آنها بگویند و مادر صحابه و عرفان به داخل خانه رفت تا کف کفش بچه هایش را نگاهی کند و برگردد.اما وقتی جلوی در برگشت نه خبری از بچه ها بود و نه از آن دوزن.سر کوچه دوید و شیون کرد.اما فایده ای نداشت.انگار بچه هایش آب شده بودند و در زمین فرو رفته بودند.

کودک ربایی عرفان و صحابه افغانستانی

رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار پلیس قرار گرفت.دو روز تمام یک چشم مادر و پدر صحابه و عرفان اشک بود و یک چشمشان خون! چند بار فردی ناشناس با آنها تماس گرفت و تقاضای یک میلیارد تومان پول کرد اما دو روز بعد جسد بی جان صحابه به همراه عرفان نیمه جان در بوستان ولایت پیدا شدند.

آن روز وقتی به پدر و مادر صحابه خبر رسید که فرزندانش پیدا شده اند، چشمانش از شادی روشن شد و گمان می کرد تا لحظاتی دیگر دخترک شیرین زبانش را در آغوشش می فشرد.او فکرش را هم نمی کرد جسد سرد و بی جان صحابه ؛ سهم او از پایان چشم انتظاری باشد.

عرفان با حال وخیم به بیمارستان منتقل شد و این در حالی بود که تحقیقات بازپرس شعبه 10 دادسرای جنایی تهران نشان می داد دلیل وخامت حال عرفان و مرگ صحابه یک چیز است : خوراندن خواب آور و مخدر به بچه ها!

حدس زدن دلیل این کار هم سخت نبود.لابد آدم ربایان می خواستند صدای بچه ها در نیاید تا به مقصودشان برسند.

یک هفته ای از قتل هولناک صحابه 3 ساله می گذشت که گره معمای قتل او با دستگیری آدم ربایان و عاملان قتل باز شد.تحقیقات نشان می داد که زن جوان به نام افسانه به همراه دو دخترش و پسر دوستش به نام محسن نقشه کودک ربایی را کشیده بود.دختران افسانه با نقشه مادرشان مقابل خانه مادر صحابه رفته بودند و وقتی او به داخل خانه رفت با موتور محسن، بچه ها را به خانه افسانه منتقل کردند.در آنجا افسانه بچه ها را مخفی کرد اما وقتی متوجه حال وخیم آنها شد تصمیم گرفت قید اخاذی یک میلیاردی را بزند و از محسن خواست بچه ها را در بوستان ولایت رها کند.افسانه به بچه ها مخدر و خواب آور خورانده بود که همین سبب قتل صحابه شد و مهر اتهام قتل روی پرونده افسانه خورد.

افسانه همسایه خانه مادر و پدر صحابه بود و وقتی مادر بچه ها، آنها را بعدازظهرها به پارک نزدیک خانه شان می برد، افسانه آنها را می دید.مادر صحابه گاهی با همسایه ها هم کلام می شد.می گفت از زندگی اش و فرزندانش راضی است و همیشه شکرگزار است که دستشان به دهانشان می رسد.او 7 فرزند داشت و برای آنها زندگی با آبرویی ساخته بود.همه این ها باعث شده بود افسانه گمان کند که آنها ثروتمند هستند و در ازای ربودن فرزندان خردسالش می تواند از آنها اخاذی کند.

بعد از بازداشت افسانه و همدستانش ، افسانه راهی زندان شد و دختران او و پسر جوان که زیر 18 سال سن دارند به کانون اصلاح و تربیت منتقل شدند.مدتی قبل همدستان افسانه در دادگاه اطفال محاکمه شده و پرداخت جریمه نقدی با احتساب ایام بازداشت شدند.

در همین حال پدر و مادر صحابه روز گذشته با مراجعه به شعبه دهم دادسرای جنایی بار دیگر تقاضای قصاص افسانه را کرده و همچنین از افسانه بابت صدماتی که به عرفان زده بود اعلام شکایت کردند و تقاضای دیه عرفان را کردند.