حوادث رکنا: پسر جوان که ۱۲سال پیش بخاطر عشق به زن جوان و قتل شوهرش به اعدام محکوم شده بود در یکی قدمی چوبه دار جان دوباره گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا: رسیدگی به این پرونده از سوم دی ماه  سال ۹۱ با گزارش ناپدید شدن مردی جوان به پلیس  شروع شد.

همسر این مرد که به نظر سراسیمه و مضطرب به نظر می رسید به اداره پلیس استان البرز رفت و مدعی شد شوهرش چند روز است که به خانه نیامده و تلفنش نیز جواب نمی‌دهد.

خیلی زود تیمی ازکارآگاهان دست به کار شدند در حالی که ردیابی‌ها برای یافتن این مردگمشده   ادامه داشت بعد از ۱۶ روز اهالی یکی از خیابان‌های باغستان کرج از انتشار بوی تعفن شدیدی شکایت کردند.خیلی زود گشت پلیس راهی باغستان شد و با جسد پتوپیچ شده روبرو شدند.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی به دستور قاضی کشیک پرونده طولی نکشید که هویت وی شناسایی و مشخص شد وی همان مرد گمشده به‌ نام فرهاد است.

با شناسایی صاحب جسد راز ناپدید شدن شوهر ناهید فاش شد. اما این پایان ماجرا نبود و با دستور قاضی کشیک قتل رسیدگی به این پرونده کارآگاهان را با معمای مرموزی روبرو کرده بود.

این بار ناهید به عنوان نخستین مظنون پرونده به دایره  تحقیق پرونده  احضار شد و گفت: شوهرم فروشنده مواد مخدر بود و با افراد نابابی معاشرت داشت شاید یکی از آنها به خاطر اختلاف حساب و دشمنی او را کشته باشد.

بدین ترتیب تحقیقات برای یافتن سرنخی از عامل این جنایت ادامه داشت اما هربار تحقیقات به بن‌بست می‌رسید تا اینکه ظن کارآگاهان به همسر مقتول بیشتر شد.

چرا که وی با گذشت ۸ سال از این ماجرا پیگیر پرونده قتل شوهرش نبود و تحقیقات نشان می‌داد وی با مردان زیادی نیز در ارتباط بوده است.

بنابراین با دستور بازپرس عنبری از شعبه یکم دادسرای جنایی کرج این زن بعد از 8 سال  بازداشت شد.

ناهید ۴۹ساله در ابتدا با تناقض گویی منکر دخالت در این جنایت بود تا اینکه سرانجام لب به اعتراف گشود وی مدعی شد شوهرش مردی خلافکار بوده و او را وادار می‌کرد با مردان غریبه ارتباط داشته باشد و پول بگیرد. به همین خاطر وقتی از دست او و رفتارش خسته می‌شود با پسر ۲۲ ساله‌ای به‌ نام سهیل تصمیم می‌گیرد شوهرش را به قتل برساند.

ناهید درباره نقشه قتل شوهرش گفت: نخست قرار بود با برداشتن لوله بخاری و انتشار گاز سمی او را بکشیم تا مرگش طبیعی جلوه کند اما موفق نشدیم و دومین بار تصمیم گرفتیم او را خفه کنیم برای همین نیمه شب سهیل به خانه ما آمد و او را خفه کردیم. سپس جسد فرهاد  را با خودرو چند خیابان دورتر رها کردیم.

بدنبال اعتراف این زن جنایتکار سهیل نیز تحت بازجویی قرار گرفت و او هم مجبور شد به اتهامش اعتراف کند.

در پی اعتراف این دو زن و مرد پرونده به شعبه یکم دادسرای جنایی کرج منتقل شد و روی میز قاضی محمد عنبری قرار گرفت.

وی درباره این پرونده به خبرنگار «ایران» گفت: در این پرونده سهیل متهم به مباشرت در قتل عمد و ناهید نیز به اتهام معاونت در اجرای این جنایت بازداشت هستند و پس‌از بازسازی صحنه قتل و تکمیل پرونده کیفرخواست دو متهم صادر و به دادگاه کیفری منتقل شدند.

سهیل که دیگر ۳۰ساله و کارمند یکی از ارگان های دولتی شده بود پس از۸سال بازداشت شد او گفت هیچ وقت فکر نمی‌کرد که روزی در دام پلیس گرفتار شود.

این متهم پس از چندین مرحله محاکمه سرانجام با حکم دادرسان شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به اتهام مباشرت در قتل عمد به قصاص و ناهید هم به اتهام معاونت در قتل به حبس محکوم شد.

حکم قصاص سهیل طولی نکشید که با مهر تایید قضات دیوانعالی برای اجرا به شعبه ششم اجرای احکام منتقل شد.

دیگر همه چیز قطعی بود و متهم یک قدم با اجرای حکم مرگ فاصله داشت اما چند روز پیش سرنوشت طور دیگری رقم خورد و اولیای دم به شرط دیه 500 میلیون تومانی از حق قصاص خود گذشت کردند .

متهم که خودش را آماده مرگ کرده بود ودیگر امید به زندگی نداشت وقتی با گذشت اولیای دم روبرو شد گفت این فقط یک معجزه است که من حق  زندگی دوباره پیدا کردم.

متهم پس از رهایی از قصاص حالا درانتظار محاکمه از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی است.