رکنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، از آتش‌سوزی یک پاساژ قدیمی در محدوده بازار تهران خبر داد و گفت: در این حادثه چندین مغازه دچار آتش‌سوزی و خسارت شدند اما تلفات جانی نداشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجم ویدیو: 1.86M

 مدت زمان ویدیو: 00:00:28

به گزارش رکنا، سید جلال ملکی، گفت: ساعت ۴:۱۸ بامداد حادثه آتش سوزی یک ساختمان در خیابان سعدی شمالی خیابان جابرزاده به سامانه ۱۲۵ اعلام و در مدت زمان سه دقیقه ماموران سه ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل و خودروهای پشتیبانی به محل رسیدند.

وی ادامه داد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که یک ساختمان هفت طبقه تجاری_انباری که کاربری اصلی آن در زمینه تولید و فروش پارچه های رویه کفش و مصنوعات چرمی بوده در طبقه همکف ۲ مغازه در کنار یکدیگر به وسعت ۳۰ متر دچار آتش سوزی شده است و آتش در همان نقطه به مغازه های بالاسری طبقات دوم و سوم نیز سرایت کرده بود.

ملکی خاطرنشان کرد: البته آتش به طبقات چهارم و پنجم نیز سرایت کرده که نمای ساختمان را تحت تاثیر قرار داده است و اگر حضور به موقع آتش نشانان نبود، شاهد خسارت جدی به این پاساژ بودیم.

به گفته وی، وجود اجناس در راه پله ها یکی از معضلات جدی آتش نشانان در زمان آتش سوزی این اماکن است که می تواند باعث کندی عملیات شود به همین منظور از مالکان پاساژهای تجاری درخواست داریم از وجود اجناس در مسیرها و راه پله ها خودداری کنند.

ملکی یادآور شد: اگر این حادثه در ساعات میانی روز اتفاق افتاده بود، شاهد تلفات جانی بودیم اما در زمان آتش سوزی فردی در ساختمان نبود. هم اکنون نیز علت آتش سوزی در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی است.