پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

باستان شناسان چینی این روزها موفق به کشف استودیو موسیقی با قدمت ۲۲۰۰ سال شده اند. این دپارتمان یا همان استودیو موسیقی متعلق به زمان کین سلسله ای که در سال های ۲۰۶ تا ۲۲۱ پیش از میلاد در این کشور چین فرمان روایی می کرده می باشد. همواره کشف چنین مواردی بین مردم بسیار جالب و جذاب بشمار می رود. با الی گشت در این ادامه این خبر همراه باشید تا بیشتر درباره کشف استودیو ۲۲۰۰ ساله بدانید.

کشف استودیو 2200 ساله
مطالب مرتبط:
قدیمی ترین فسیل انسان در بیرون آفریقا کشف شد!
کشف نقوش صخره ای ۵ هزار ساله در استان اصفهان

همانطور که گفتیم باستان شناسان چینی توانسته اند دپارتمانی را در این کشور پیدا کنند که دارای ۲۲۰۰ سال قدمت بوده و متعلق به سلسله کین در کشور چین می باشد. بقایای این ساختمان دولتی در استان شاآنشی در شمال غربی چین واقع شده است. باستان شناسان اعلام کرده اند که این محوطه قدیمی شامل چهار اتاق با مساحت مساوی می باشد و در مجموع ۱۱۰ متر طول، ۱۹.۵ متر عرض دارد و دیوارهای گلی اتاق نیز ضخامتی تا حدود سه متر دارند.

دودمان کین

در میان بقایای این ساختمان قدیمی ۲۲۰۰ ساله به غیر از آجر و کاشی نیز تکه هایی از آلات موسیقی محلی کشور چین یافت شده است. این آلات موسیقی نیز مربوط به آثار کوبه ای کهن چین است که در میان کاوش هایی که باستان شناسان انجام داده اند، کشف شده است. همچنین بر روی دیوارهای به جامانده از این ساختمان، حکاکی هایی یافت شده و حاکی از آن است که این بنا در واقع مختص دپارتمان موسیقی شهر کهن شیان یانگ در استان شاآنشی است. علاوه بر این باستان شناسان چینی اعلام کرده اند که دو اتاق از مجموع چهار اتاق این ساختمان خالی بوده و در آن نشانه هایی از آتش سوزی نیز دیده می شود و این موضوع نشان دهنده ی این موضوع است که این استودیو پس از غارت به آتش کشیده شده است. غارت این ساختمان احتمالا به دلیل آشوب هایی بوده که منجر به پایان  رسیدن دوران حکومت دودمان کین در چین بوده است. با توجه به اسناد تاریخی که در این زمینه موجود است «ژیانگ یو»  در اواخر دوران دودمان کین یک چهره نظامی و سیاسی برجسته بوده و پس از اشغال “شیان یانگ” این استودیو را به آتش کشیده است.