فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به آمادگی مرزبانان در استقبال از زائران کشورهای همسایه گفت: روزانه و به طور میانگین ۵۰۰ نفر از مرزی خسروی تردد می‌کنند که این آمار در حال افزایش است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه در جمع خبرنگاران به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت: مرزبانان در مرزهای شمالی و شرقی، آماده استقبال از زائران کشورهای همسایه و بدرقه آنها به کشور عراق و همچنین بالعکس آن هستند.

وی پیاده روی اربعین را بزرگترین اجتماع جهان دانست و عنوان کرد: بهترین ها و مخلص ترین های جمعیت جهانی در اینجا تجمع می‌کنند و برابر آنچه که برادران عراقی گزارش می دهند، بیش از ۲۰ میلیون نفر در ایام اربعین به سوگواری می‌پردازند که این جمعیت در جهان نظیر ندارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زیرساخت‌های پایانه مرزی چذابه افزود: امروز با جمعی از همکاران برای ارزیابی آمادگی مرزبانان به این پایانه سفر کردیم و بررسی‌ها را به صورت میدانی انجام دادیم و درصدد هستیم مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با اشاره به حذف روادید عنوان کرد: طی ۱۰ روز گذشته تردد زائران افزایش داشته و در بعضی گذرگاه‌های مرزی، جمعیت تا ۴ برابر نیز افزایش یافته و در حال حاضر نسبت به سال گذشته روند بهتری را طی می کند.

سردار رضایی ادامه داد: طی بازدید امروز از سوسنگرد تا چذابه، اقدامات اکیپ‌های مختلف در مناطق سیل زده را مشاهده کردم که با تلاش بسیار توانسته اند، مسیر مرز چذابه را فعال کنند.

وی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی گفت: روزانه و به طور میانگین ۵۰۰ زائر از مرزی خسروی تردد می‌کنند که این جمعیت هر روز رو به افزایش است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به امنیت مرز خسروی خاطرنشان کرد: پیش بینی‌های امنیتی لازم بین مرزبانان دو کشور انجام شده و ان شاء الله  زائران هیچ گونه دغدغه امنیتی نخواهند داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .