رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان این که ۸۰ درصد مرجان‌های خلیج فارس از بین رفته‌ است گفت: وقتی که افزایش دمای کره زمین اتفاق می‌افتد در ایران اثرات آن شدیدتر است و تغییرات اقلیم بیشتری را شاهد هستیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز در مراسم روز ملی دامپزشکی در جمع دامپزشکان اظهار کرد: تجهیزات و دانش خود را باید ارتقاء دهید وگرنه در آینده با فاجعه روبرو خواهید شد.

وی افزود: تفکر آنچه ما همه چیز را می‌دانیم مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌کند و پذیرفته نیست که به طور مثال اگر علم و دانش را در کشور نداریم از واردات خود را محروم کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: سازمان دامپزشکی باید در محیط زیست باشد؛ امنیت دامی کشور با شماست. بیماری‌هایی که در گوسفندان رایج می‌شود بخش زیادی از حیات وحش را نیز از بین می‌برد.

کلانتری گفت: بیماری‌هایی که به طول مثال گوسفندان را در مقطعی دچار خود کرد بخش‌های زیادی از حیات وحش را نیز از بین برد.

وی افزود: شما علاوه بر اینکه مسئول حوزه دام کشور هستید در حوزه حیوانات وحشی موجود در حیات وحش نیز مسئولیت دارید و باید دانش و علم بروز داشته باشید و خود را در ارتباطات بین‌المللی بروز نگه دارید.

80 درصد مرجان‌های خلیج فارس از بین رفته‌اند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وقتی که افزایش دمای کره زمین اتفاق می‌افتد در ایران اثرات آن شدیدتر است و تغییرات اقلیم بیشتری را شاهد هستیم به طوریکه امروزه اکثر مرجان‌های خلیج فارس از بین رفته‌ و 80 درصد آنها سفید شده‌اند. این تغییرات اقلیمی و ژنتیکی، مقاومت به آنتی بیوتیک‌ها و درمان بیماری‌ها گرفتاری‌های بزرگی است که ممکن است در آینده کشورمان را دچار مشکل کند.

وی گفت: منظور از تحقیقات در حوزه دامپزشکی صرفا ساخت 4 مورد واکسن نیست و باید خودمان را در این ارتباط ارتقاء دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .