​فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران، گفت: پیش از اجرای طرح ساماندهی دستفروشان تعدادی از لیدرهای فروش خیابان به دستفروشان شناسایی و دستگیر شدند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مشرق، سردار بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران عصر امروز در نشستی با خبرنگاران به مناسبت هفته ناجا گفت: امیدواریم در هفته ناجا بتوانیم گزارش عملکردی از همکارانم را به مردم خوب تهران ارایه کنم.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران ادامه داد: رسانه باید پلی باشد بین آحاد جامعه و پلیس و به خاطر همین همیشه استقبال کرده ایم از تعامل و ارتباط با اصحاب رسانه.

وی افزود: من توفیق داشتم چند سالی را در معاونت اجتماعی ناجا با رسانه ها به صورت مستقیم حشر و نشر داشتم و به خوبی با رسانه آشنا هستم و می دانم با کمک رسانه چگونه می توان به مردم و آحاد جامعه کمک کرده و خدمت رسانی کرد.

بیشتر بخوانید:

وجود یک "رخنه امنیتی" در متروی تهران!

به من گفتند دزدی کن ولی دستفروشی نه!

سردار بیات گفت: یگان حفاظت شهرداری تهران قبل از سال ۹۲ در قالب یگان اجرایی شهرداری تهران انجام وظیفه میکرد و شرح وظیفه اش این بود که کلیه اموال و ابنیه و تاسیسات و امکانات و ساختمانهای فیزیکی دارای رده حفاظتی بود را حفاظت کند.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران ادامه داد: بحث های انضباط شهری و اجرای احکام قضایی مربوط به ساخت و سازها و همچنین پاکسازی معابر از دستفروشان و بساط گستران از دیگر وظایف ما است.

وی خاطرنشان کرد: در اسفند سال گذشته طرح پاکسازی معابر از دستفروشان را در خیابان ولیعصر و تقاطع آن با خیابان انقلاب را به اجرا درآوردیم.

سردار بیات افزود: البته دستفروشانی که از این محل جمع شدند به محل های سرپوشیده منتقل شدند و اتفاقا آن افراد لیدری که اقدام به فروش خیابان کرده بودند هم دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران ادامه داد: اصل دستفروشی در قانون جرم نیست اما سد معبر و بستن پیاده رو و مانع ایجاد کردن حتما تخلف بوده و جرم محسوب می شود.

وی گفت: بسیاری از دستفروشان افراد بی بضاعت هستند و محل ارتزاقشان از همین مسیر است و ما اصلا برخورد را سرلوحه کار نداشتیم بلکه می خواستیم اینها را ساماندهی کنیم.

سردار بیات تصریح کرد: کسبه و مردم هر دو گروه از عملکرد پلیس در ساماندهی دستفروشان راضی بودند البته بعضی هم از کسبه گله مند بودند که البته در نهایت یک تعامل بین دستفروشان و کسبه ایجاد شده بود.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران ادامه داد: برنامه میان مدت و دراز مدتی هم برای ساماندهی دستفروشان داشتیم تا با توجه به عواقبی که بساط گستری می‌تواند داشته باشد جلوگیری شود.

وی افزود: با اجرای طرح ساماندهی دستفروشان حدود ۱۸ درصد میزان وقوع جرایم خرد در محل‌های مورد نظر کاهش یافت که این نشان دهنده اهمیت اجرای این طرح بود.

سردار بیات گفت: این طرح در منطقه یک حوالی میدان تجریش، منطقه ۱۳، منطقه ۱۹ بخش عبدل آباد، منطقه ۱۱ و منطقه ۶ محدوده چهارراه ولیعصر به اجرا درآمد.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح یک فقره درگیری هم با دستفروشان نداشتیم و اتفاقا از چند روز قبل از اجرای طرح لیدرهای این جریان که قلدری می‌کردند دستگیر شدند.

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .