معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: خروج دانشجویان داروسازی از ایران در حال حاضر به صفر رسیده است. ایران در حوزه بیوتک به بهترین جایگاه رسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سورنا ستاری مروز شنبه در مراسم افتتاح سرای نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: صد سال است در کشور با فروش نفت، کسب در آمد می شود، کسب درآمد و واردات اجناس بواسطه فروش نفت، خواسته آن‌ور آبی‌ها است، بنابراین باید با فرهنگ کسب درآمد با  فروش نفت مبارزه شود.

وی افزود: در ایران شرکت هایی در حوزه بیوتیک وجود دارد که سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان در این حوزه خرج می کنند و همین روند باعث شده خروج داروسازان از ایران به صفر برسد.

به گفته معاون علمی فناوری رئیس جمهوری، مردم ایران به جای آنکه به اندیشه و ایده‌های جوانان کشورمان توجه کنند به جیب آنها فکر می کنند، جامعه دانشگاهی باید در خط مقدم مبارزه با اقتصاد نفتی باشد.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد که گفته می‌ شود، ۴۰ درصد بخش آموزش عالی را برعهده دارد، از این رو یکی از محورهای مهم برای مبارزه با فرهنگ کسب درآمد نفتی محسوب می شود.

ستاری افزود: دانشگاه باید به خلاقیت و و نوآوری دانشجویان اعتماد کند و سرمایه گذاری بیشتری بر روی ایده های جوانان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حمایت دولت از دانشگاه های دولتی در دنیا بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد نیست، یادآور شد: بیشتر کسب درآمد بر ایده و خلاقیت جوانان و دانشگاهیان است.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: دانشجو به جای اینکه دنبال اخذ مدرک باشد باید تمرکز خود را بر خلاقیت و نوآوری بگذارد، چرا که هیچ سرمایه ای بهتر از نوآوری نیست. نوآوری سرمایه ای است که هیچ انتهایی ندارد.

سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی باهدف توقیت تولید ایده تا محصول دانشجویان ایجاد شده است این سراها محلی برای انجام کارهای اشتراکی، نهادهای مالی، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان را در کنار یکدیگر فراهم می نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .