از امروز تا سه‌شنبه در تهران، اراک، کرج و اصفهان، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در برخی نقاط غرب کشور، جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال‌شرق و شرق کشور شاهد بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت هستیم. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است، 

یخبندان در ۲۷ استان/ آلودگی هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس در ۴ شهر

وی ادامه داد: امروز در استان‌های ساحلی خزر بارش باران ادامه دارد و در ارتفاعات استان‌های ساحلی شاهد بارش برف هستیم. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد:‌ خلیج فارس و تنگه هرمز در سه روز آینده مواج است و فردا تا سه‌شنبه دریای عمان مواج خواهد بود. 
ضیائیان افزود: فردا بارش برف و باران در شرق و جنوب‌شرق کشور ادامه خواهد داشت، همچنین روز آینده در استان‌های جنوبی کشور و نواحی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است، گفت: از امروز تا سه‌شنبه در تهران، اراک، کرج و اصفهان غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد. 
وی با اشاره به کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس، افزود: توصیه‌ می‌شود خودداری از تردد غیرضروری در سطح شهر خصوصاً برای کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی و اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش تردد شهری در دستور کار باشد.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز چهارشنبه با وزش باد، کاهش غلظت آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت.
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود و فرداشب آسمان تهران صاف است، همچنین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز آسمان تهران تقریبا صاف است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 7 درجه و 2 درجه زیرصفر خواهد بود. 
ضیائیان اظهار داشت: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 22 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 16 درجه زیرصفر و‌ اردبیل با کمینه دمای 13 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود؛ همچنین فردا در 27 استان کمینه دما صفر و زیرصفر درجه خواهد بود.