آموزشگاه زبان جایی است که در آن زبان آموزش داده می شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بهترین نامیدن یک آموزشگاه کار دشواریست و شاید زمان و توصیه زبان آموزان سابق آن آموزشگاه بتواند ثابت کند واقعا چه مجموعه ای لایق دریافت همچین برچسبی است.

 

آموزشگاه های زبان در ایران چه زبان هایی درس می دهند؟

آموزشگاه های زبان در ایران چند دسته هستند. بعضی فقط زبان انگلیسی درس می دهند، بعضی فقط آلمانی و بعضی فقط ترکی استانبولی. بعضی دیگر چند زبان آموزش داده و دسته ی دیگری هم هستند که تخصصی فقط روی یک زبان یا حتی تخصصی تر، تنها بر روی یک آزمون خاص مثل آزمون آیلتس فعالیت آموزشی یعنی کلاس و دوره IELTS دارند.

 

آموزشگاه زبان، موسسه زبان یا آکادمی زبان؟

خیلی از موسسات آموزشی زبان، مثل آموزشگاه زبان اکسیر، بر این عقیده هستند که واژه آموزشگاه به خوبی بیانگر فعالیت آن ها نیست؛ از همین رو، واژه آکادمی را برای خود انتخاب می کنند. آموزشگاه مکانیست برای آموزش؛ اما طبق لغت‌نامه عمید، آکادمی یعنی انجمنی رسمی که بزرگان علوم و فنون برای بحث و تحقیق در مسائل علمی و ادبی دور هم آمده اند. آکادمی زبان اکسیر نیز با گردهم آوردن بزرگان و متفکرین آموزشی کشور در حال فعالیت است. عبارت موسسه زبان نیز خیلی کلی است چرا که یک موسسه می تواند فعالیت های خیلی گسترده تری داشته باشد و تمرکزی روی آموزش ندارد.

 

ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟

خوب بودن یک کلمه است اما برای خوب بودن، باید ویژگی های بسیاری داشت و فراتر از کلمات رفت. در زیر، به ویژگی های لازم برای آنکه یک آکادمی بهترین باشد اشاره شده است:

 • نظم؛ حضور به موقع زبان آموز و اساتید
 • شروع به موقع کلاس ها
 • آمادگی هر دو زبان آموزان و اساتید
 • داشتن اخلاق حرفه ای و مناسب محیط آموزشی
 • داشتن پوشش مناسب
 • وجود امکانات و تجهیزات آموزشی لازم
 • استفاده بهینه از تجهیزات آموزشی
 • وجود برنامه ی مناسب و حرفه ای آموزشی
 • پیش روی بر اساس سیلابس از پیش تعیین شده
 • ارزیابی مستمر روند پیشروی زبان آموزان
 • بررسی کلاس توسط مدیر یا سوپروایزر آموزشی
 • محیط دوستانه
 • رابطه ی صمیمی و مناسب استاد و شاگرد
 • وجود حس خوب و انگیزشی
 • ایجاد امید و علاقه در زبان آموزان توسط دیگر زبان آموزان، استاید و خدمه
 • داشتن گوش شنوای مشکلات و مساله های زبان آموزان
 • تمرکز روی کیفیت آموزش و نه صرفا کسب درامد
 • پشتیبانی زبان آموز تا لحظه ی آخر
 • و اجبار متقاضی آیلتس به آوردن کیک بعد از رسیدن به هدفشان! :)

2

آکادمی زبان اکسیر چه می کند؟

یک آموزشگاه زبان و آیلتس که ترجیح می دهد عنوان آکادمی زبان را انتخاب کند قطعا تمرکز ویژه ای روی کیفیت آموزشش دارد. آکادمی زبان اکسیر پس از سال ها فعالیت مستمر و درخشان تحت عنوان "اکسیر آیلتس"، به یک آکادمی گسترش یافت و مجموعه های آموزش زبان عمومی، اکسیر تافل و اکسیر PTE را به برنامه ی دوره های حرفه ای خود اضافه کرد.

 

ویژگی های متمایزکننده آکادمی زبان اکسیر چیست؟

شاید اکسیر تنها مرکزی باشد که با ترکیب چندین عنصر، کیفیت آموزش را پس از دهه ها در ایران بالا برد. وقتی صداقت، کیفیت، هنر، عشق و آموزش کنار یکدیگر آمدند، آکادمی زبان اکسیر متولد شد. بعد از سال ها فعالیت آموزشی به دنبال یوتوپیای حرفه ای آموزش زبان در ایران، و قطعا پیدا نکردنش، سجاد حسینی و محمود مهرعلیان تصمیم گرفتند آن را بسازند.

3

نتیجه جریان آن تفکر آرمان گرایانه، امروز در حال خدمت به جامعه­ یِ نیازمندِ آموزش سیستماتیک و با کیفیت زبان است. افتخارات آکادمی اکسیر در زیر لیست شده اند.

اکسیر ...

 1. اول مرکزی است که آموزش آنلاین ویدیویی را راه اندازی کرد. پس از انتشار ویدیوهای آموزشی، سیلی از ویدیوها از افراد و آموزشگاه های مختلف به راه افتاد. می توانید تاریخ اولین ویدیوهای آموزشی اکسیر (اسفند 1393) را در کانال آپارت اکسیر آیلتس ببینید.
 2. اولین مرکزی است که به صورت انبوه به تولید محتوای آموزشی رایگان زبان انگلیسی و آیلتس پرداخت.
 3. اولین مرکزی است که هسته ی مرکزی آن فرهنگی آموزشی است و کسب و کار اولویت اول و آخرش نیست.
 4. اولین مرکزی است که با عشق فعالیت آموزشی دارد.
 5. اولین مرکزی است که در آن صداقت حرف اول را می زند. روزانه تعداد بسیاری از متقاضیان ما با شنیدن واقعیت امر سوپرایز شده و می فهمند علی رغم اینکه فرصت کمی دارند، آکادمی آن ها را با دروغ نگه نمی دارد.
 6. اولین مرکزی است که آموزش درست و پایه ای را بکار بست. در گذشته، آموزشگاه هایی فقط با تکیه بر حفظ کلیشه ها سعی داشتند بازارهایی مثل آیلتس را کسب کنند اما متقاضیان چیز مفیدی یاد نمی گرفتند. اکسیر در این زمینه انقلاب کرد.
 7. اولین مرکزی است که در کمتر از 3 سال تبدیل به برند برتر آموزشگاه های آیلتس در کشور شد و کیفیت آموزش در آن بر سر زبان ها آمد. سپس در سال چهارم، برای دوره های مکالمه و زبان عمومی نیز شهرت پیدا کرد.
 8. مرکزی است که به هیچ عنوان کارهای غیراخلاقی و غیرقانونی نکرده است. مثلا، هیچ وقت اساتید آیلتس اش را ممتحن آیلتس یا IELTS Examiner معرفی نکرد؛ یا ده کتاب با قیمت سه برابر به زبان آموزانش نفروخت؛ یا هیچ وقت نگفت همه ی کتاب ها سر کلاس زبان با شما کار می شود؛ یا هیچوقت ضمانت کتبی بیهوده به کسی نداد.
 9. اولین مرکزی است که اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی آیلتس به صورت تحلیلی کرد و پس از آن مراکز دیگر به تقلید از آن برای آزمون های خود انواع تعریف کردند.
 10. اولین مرکزی است که برای تصحیح رایتینگ لینک آموزشی ارایه می کند تا متقاضیان بتوانند اشتباهات خود را اصلاح کنند.
 11. اولین مرکزی است که تصحیح آنلاین و حضوری اسپیکینگ آیلتس را ابداع و اجرا کرد.
 12. اولین مرکزی است که شروع به ارایه مشاوره آنلاین تلگرامی واتسپی کرد.

 

سخن آخر، حرف نویسنده

این مقاله به قلم موسسین آکادمی زبان اکسیر به تحریر درآمده و ما، با اشاره به ویژگی های لازم یک آکادمی خوب، و با مشاهده شواهد و بررسی نتایج، پس از سال ها فعالیت در حوزه آموزش، خود را بهترین مرکز آموزشی کنونی ایران می شناسیم و به تمامی موارد گفته شده پایبند بوده و ایمان داریم. اگر شما هم می خواهید در یک مجموعه فوق العاده کار یا تحصیل کنید، به خانواده بزرگ آکادمی اکسیر ❤ بپیوندید.

 

برای دریافت مشاوره، تعیین سطح آنلاین، برنامه و راهنمایی، می توانید با آکادمی زبان اکسیر در تماس باشید:

ExirAcademy.Org

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .