پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مالیات چیست

در واقع مالیات از دوران قدیم تاکنون یک راه کسب درآمد و پرداخت هزینه های عمومی (شهروندی و رفاهی مردم) توسط دولت‌ها بوده است.

تقریبا در تمام کشورها مالیات به عنوان یک منبع درآمد مهم برای دولت بشمار می‌رود و عدم پرداخت آن جرایمی را در پی دارد.

میزان پرداخت مالیات یک مبلغ مشخص نیست در واقع نظام‌های دولتی به ازای درامد و دارایی افراد این میزان را مشخص می‌کنند تا هیچ خللی بر کسب و کارها وارد نشود.

در گذشته پرداخت مالیات به دولت‌ها تنها به عنوان یک منبع درآمد برای دولت‌ها ارزیابی می‌شد اما امروزه در کشورهای پیشرفته به عنوان ابزاری جهت برپایی سیاست های عدالتی، قوانین شهروندی یک کشور و کاهش فشار بر افراد با درآمد ناچیز، کاربرد دارد.

چه کسانی باید در سال 1401 مالیات بدهند؟

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که طبق گروه‌های اعلام شده از طرف سازمان مالیاتی مشمول هستند باید مالیات پرداخت کنند.

جهت اطلاع دقیق می‌توانید با یک مشاور مالیاتی صحبت کنید و نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی را یاد بگیرید تا در آینده دچار جرایم مالیاتی نشوید.

 مشاوره مالیاتی که عمدتا رایگان هستند ابهامات شما در خصوص مسائل مالیاتی را به راحتی پاسخ می‌دهند و این شفاف سازی به شما در روند پرداخت و مسائل دیگر مالیاتی کمک خواهد کرد.

شخص حقیقی کیست؟

به هر کدام از افراد جامعه یا مردم که با اتکا به شخصیت خود موظف به پرداخت مالیات هستند شخص حقیقی گفته می‌شود.

به طور ساده تر همه‌ی انسان ها از زمانی که متولد می‌شوند تا زمانی که میمیرند دارای شخصیت حقیقی هستند.

“بر اساس بندهای ۲ و ۳ ماده ۱ قانون مالیات‌های مستقیم در ایران، هر شخص حقیقی نسبت به درآمدهایی که از ایران یا خارج از ایران کسب می‌کند مشمول به پرداخت مالیات است؛ همچنین هر شخص حقیقی مقیم خارج از ایران نیز نسبت به درآمدهایی که در ایران کسب می‌کند مشمول پرداخت مالیات می‌باشد.”

5

شخص حقوقی کیست؟

شخص حقوقی در واقع در مورد افراد کسب و کارها و تجار است در واقع هر شرکت، کسب و کار یا موسسه را یک شخص حقوقی می‌نامیم. شخص حقوقی متشکل شده از دو یا چند شخص حقیقی می‌باشد.

در انتها مسئله مهمی که در خصوص مسائل مالیاتی وجود دارد؛ آگاه شدن از این موارد است. اگر در خصوص این مسائل شک دارید و یا نمی‌دانید که مشمول پرداخت مالیات هستید یا خیر حتما با یک کارشناس مالیاتی مشورت کنید.

مالیات ترس ندارد اما پشت گوش انداختن این مسئله می‌تواند دردسر ساز شود. در خصوص مسائل مالیاتی هر سوالی که داشتید گروه مالیاتی امیدان تکس در خدمت شما عزیزان است.

 

اگر صاحب کسب و کار هستید و یا حسابدار یک شرکت، خوب می‌دانید که امروزه مالیات از مهمترین دغدغه‌های این روزهای کشور است.

مالیات شاید در گذشته تنها برای شرکت‌ها و افراد خاص تعریف می‌شد، اما امروزه شاید هرکسی در هر جایگاهی ملزم به پرداخت مالیات باشد، از این رو شما نیاز به یک مشاوره مالیاتی دارید تا در خصوص این زمینه خیالتان از بابت مالیات شخصی خود یا شرکت آسوده باشد. با امیدان تکس همراه باشید تا با انواع مشاوره‌های مالیاتی در کنار شما باشیم.

قبل از مطالعه این مطلب می‌توانید از مقاله “مالیات چیست” دیدن کنید.

 

مشاوره مالیاتی و اهمیت آن

قوانین سخت، مقررات و روش‌های موجود در ادارات مالیاتی باعث زمان بر شدن پروسه مسئله مالیاتی شده است. بسیاری از اشخاص به علت عدم آگاهی از قوانین مالیاتی دچار جرایم مالیاتی بسیار شده‌اند و شاید شما نیز در ابتدای این راه پر پیچ و خم باشید. پس ریسک این مورد را به جان نخرید و از یک متخصص مالیاتی مشورت بگیرید.

مالیات و دنیای مالیاتی بسیار پیچیده و سخت است، پس بهتر است که شما تمرکز خود را به کسب و کار و مسائل مهمتری مشغول کنید و این مسئله را به متخصصی بسپارید که از همه قوانین مالیاتی کاملا آگاه است.

بهترین کار، اعتماد به مجموعه مالیاتی مانند امیدان تکس می‌باشد و بهتر است در زمینه مشاوره‌های مالیاتی با ما در تماس باشید.

6

مشاوره مالیاتی و وظایفش

وظایف مختلف و متعددی برای یک مشاوره مالیاتی وجود دارد که با توجه به شرایط شرکـت، بزرگ و یا کوچک بودن سازمان، نوع مالیات، جرائم ایجاد شده و به طور کلی فضای یک مورد خاص کاملا متفاوت است. اما به نحوی می‌توان وظایف کلی یک مشاوره و وکیل مالیاتی را به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

  • مشاوره برای جلوگیری از جرایم مالیاتی
  • راهنمایی مناسب برای یک استراتژی جهت مسائل مالیاتی
  • تنظیم گزارشات مالیاتی
  • نظارت بر امور مالیات
  • مشاوره به مدیران ارشد سازمان
  • تنظیم لوایح مالیاتی
  • راهنمایی کامل جهت پرداخت مالیات
  • کمک به کاهش مالیات‌های معوقه

و ….

 

مشاوره مالیاتی رایگان | هزینه‌های احتمالی مشاوره مالیاتی و روش آن

به طور کلی روش های گوناگونی برای مشاوره‌مالیاتی از طرف امیدان تکس برای شما وجود دارد.

مشاوره مالیاتی حضوری

مشاوره مالیاتی‌تلفنی

هزینه ها و تعرفه های مشاوره‌ی مالیاتی به طوری کلی مشخص است، اما در امیدان تکس ابتدا یک مشاوره رایگان و تعدادی پرسش و پاسخ مطرح شده و سپس بسته به نوع پرونده مالیاتی شما، کارشناسان امیدان تکس در خصوص هزینه مالیاتی با شما صحبت خواهند کرد. به طور کلی نگران هزینه مشاوره‌ی مالیاتی نباشید و سعی کنید با آگاهی بیشتر و کمک ما مشکلی برای پرونده‌های مالیاتی شما و سازمان شما به وجود نیاید.

 

مشاوره مالیاتی | حضوری

یکی از روش‌های مشاوره‌ی مالیاتی در مجموعه امیدان تکس، مشاوره به صورت حضوری است، با هماهنگی قبلی و گرفتن وقت از کارشناسان ما می‌توانید جهت مشاوره حضوری به دفتر ما مراجعه کنید.

 

منبع: امیدان تکس