تعداد آپارتمان‌های متراژ پایین روز به روز در حال افزایش است که یکی از دلایل آن به افزایش نرخ مسکن بازمی‌گردد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

تعداد آپارتمان‌های متراژ پایین روز به روز در حال افزایش است که یکی از دلایل آن به افزایش قیمت خانه بازمی‌گردد؛ با این وجود همچنان واحدهای متراژ بالا خریداران خود را دارد و از ۲۰۰۰معامله انجام‌شده در یک ماه اخیر حدود ۲۰۰معامله برای واحدهایی بوده که متراژی بالای ۲۰۰متر داشته است.

قیمت خانه 200 متری در تهران

به گزارش سایت خبر روز، واحدهای متراژ بالا غالبا در بخش‌های شمالی تهران قرار دارد و به همین دلیل از یک‌سو نرخ بالای مسکن در مناطق شمالی و از سویی دیگر متراژ بالای واحد سبب شده تا بیشتر خانه‌های متراژ بالا قیمت‌های بسیار بالا و عجیبی داشته باشد؛ برای مثال یک دستگاه آپارتمان ۹۵۹متری و ۱۴سال ساخت در محمودیه (یکی از محله‌های منطقه یک شهرداری تهران)، متری ۷۹میلیون و ۹۵۹هزار تومان و در مجموع ۷۶میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان معامله شد.

قیمت خانه

در ادامه این گزارش به بررسی نرخ سایر آپارتمان‌های بالای ۲۰۰متر که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است.

قیمت خانه در متراژ های بالا

واحد ۲۳۳متری و ۲۵سال ساخت در محله پاسداران متری ۵۹میلیون و ۴۶۲هزار تومان معامله شد؛ واحدی ۲۱۳متری و ۳سال ساخت در فرمانیه نیز با نرخ ۸۸میلیون و ۲۶۴هزار تومان در هر متر مربع به فروش رسید.

قیمت خانه

یک خانه ۲۲۹متری که یک سال از ساخت آن می‌گذرد و در محله یوسف آباد قرار دارد با نرخ ۵۴میلیون و ۱۴۸هزار تومان در هر متر مربع فروخته شد. همچنین نرخ مسکن جهت معامله واحدی ۲۱۷متری و ۱۹سال ساخت در زعفرانیه ۱۴میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان بوده است.

واحدی ۲۰۰متری و یک سال ساخت در جمشیدیه متری ۱۳۵میلیون تومان و یک خانه ۲۰۰متری و ۳۶سال ساخت در بازار متری ۱۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان به فروش رفت و این امر به خوبی حاکی از تفاوت نرخ مسکن در محله‌ها و مناطق مختلف است.

یک دستگاه آپارتمان ۲۰۰متری و یک سال ساخت در اوین متری ۶۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان معامله شد و هزینه مورد نیاز برای خرید واحدی ۲۲۲متری و ۱۸سال ساخت در دروس ۱۲میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان بود.