انتخاب بهترین وکیل مشهد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

  • ایا به مشکل حقوقی برخورد کرده اید که نمیدانید از چه کسی مشورت بگیرید؟
  • ایا نگران هزینه های بالای وکالت می باشید؟
  • ایا وکیل متخصص مرتبط با موضوع خود پیدا نکرده اید؟

اگر به دنبال وکیل خوب در مشهد در زمینه تخصصی خود می باشید بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

یکی از دغدغه های اشخاصی که وارد یک دعوای حقوقی و یا موضوع قضایی شده اند تشخیص وکیل متخصص و توانا با پرونده انها می باشد. وکیلی که با حق الوکاله ای منصفانه وکالت وکالت شمارا بر عهده بگیرد. دفاتر حقوقی و وکالت زیادی در سطح هر شهری وجود دارد و با جستجوی اینترنتی به راحتی میتوان به وکلای زیادی دسترسی پیدا کرد. اما اینکه  کدام یک توانایی و تعهد مورد نظر برخوردار است برای اشخاص عادی کار سختی می باشد.

در اکثر کشورهای دنیا این مسئله با ایجاد بنگاه های معرفی و وجود استانداردهای دولتی و غیر دولتی قابل ممیزی می باشد. به طور عامیانه در ایران، تخصص وکالت به دو دسته کلی تقسیم شده است. وکیل پایه یک دادگستری و پایه دو دادگستری. اما باید بگوییم که این یک تقسیم بندی عامیانه می باشد و هیچ کمکی به شما نمیکند.

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

مشهد با توجه به جمعیت بالا و مراجع قضایی متعدد و همچنین وجود دعاوی متنوع و پیچیده، دارای وکلای توانا و متعهدی می باشد. بسیاری از این وکلا در حوزه پژوهشی به عنوان استاد دانشگاه فعالیت میکنند. بسیاری نیز دارای دفاتر وکالت شخصی و اکثرا با موسسات حقوقی همکاری میکنند. برای اینکه بهتر با روند تخصصی وکلا و انتخاب وکیل متخصص و متعهد اشنا شوید باید یکسری موارد را در حرفه وکالت بدانید. 

مراحل دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری

در ایران فارغ التحصیلان رشته حقوقی در مقطع کارشناسی میتوانند وارد ازمون سراسری وکالت شوند. این ازمون که به مراتب سختتر و پیچیده تر از کنکور وکالت می باشد هر ساله برگذار میگردد. افرادی که در این ازمون قبول شوند به کانون مورد نظر معرفی و دوره کار اموزی خود را زیر نظر وکیل سرپرست خود به مدت 2 سال میگذرانند. در پایان با دریافت نمره قبولی در ازمون نهایی و مراسم تحلیف و سوگندنامه پروانه وکالت پایه یک دادگستری خود را دریافت میکنند.

وکیل پایه دو به چه وکیلی گفته میشود ؟

در واقع به مشاوران قوه قضائیه ، وکیل پایه دو گفته میشود. اما در حال حاضر به وکلایی که در دوره ی کار اموزی پرونده میپذیرند، وکیل پایه دو و وکلای دارای پروانه وکالت و قبول شده در ازمون اختبار وکیل پایه یک گفته میشود.

چه مراجعی پروانه وکالت صادر میکنند ؟

کانون وکلای و مرکز مشاوران قوه قضائیه دو مرجع رسمی برای صدور پروانه وکالت می باشند. این دو مرجع معمولا هر ساله با برگزاری ازمون سراسری کاراموز وکالت پذیرش میکنند. 

نحوه انتخاب وکیل مناسب پرونده های حقوقی در مشهد

بسیاری از افراد چنین برداشت میکنند که در دوره  کاراموزی و اموزشی، وکلا در رسته های مختلف تخصص می یابند. در واقع وکلا در زمان دریافت پروانه وکالت تخصص یکسانی دارند. این تخصص پس از تجربه در امور حقوقی و انجام پرونده های مرتبط تحقق می یابد. پس نکته اول این است که به دنبال وکیلی باشید که در موضوع شما تخصصی فعالیت کند. به عنوان مثال برخی وکلا صرفا در امور خانواده مانند طلاق، نفقه و مهریه فعالیت دارند. قطعا اشنایی این وکلا که وکلای خانواده نامیده میشوند، به رویه های حقوقی خانواده، بیشتر از سایر وکلا می باشد. این موضوع برای وکلایی که در سایر موضوعات، مثل امور کیفری و یا دیات فعالیت میکند صادق است. وکلای کیفری با حضور بیشتر در دادگاه های کیفری و دادسرا، بیشتر به پرونده های کیفری نظیر ضرب وجرح، تهمت و افترا، تهدید، قطل و ... تمرکز خواهند داشت. ارتباط با مستقیم با وکلای کیفری دادیاران در مشهد.

در زیر 4 مورد اساسی که با بررسی ان میتوانید یک وکیل متخصص را انتخاب کنید درج شده است. این موارد را به عنوان وکیل دادگستری و پس از سال ها تجارب حقوقی خود برای شما نوشته ام که برای کلیه متخصصین حقوقی صادق می باشد.

5

تجربه تخصصی وکالت

وکلا معمولا با توجه علایق و یا موسساتی که در انجا مشغول به کار میشوند دارای تخصص های متفاوتی هستند. عده کیفری کار و دیگری تسلط کامل به امور خانواده دارند. حتی در برخی موارد به دلیل ارتباطات خود با کارشناسان مرتبط و یا دیگر سازمانها در حوزه ی خاص ان فعالیت دارند.

با این حال بهتر است قبل از مراجعه  به هر وکیلی تخصص وی بررسی شود. کار سختی نیست قبل از ارائه پرونده، تخصص وکیل را جویا شوید. بررسی کنید که اون بیشتر وکالت چه پرونده هایی را انجام داده است. 

6

 

فن بیان

فن بیان وکلا به راحتی توسط مراجعین قابل تشخیص است. این مسئله در جلسه اولیه و مشاوره با وکیل قابل فهم می باشد. بیان مناسب در مقابل قضات دادگستری و نحوه جمع بندی امور از اصول اساسی و پایه ای تخصص وکیل توانمند می باشد. یک جلسه دادگاه شاید کمتر از ده دقیقه زمان ببرد و یک بیان تاثیر گذار قطعا سیر پرونده را عوض خواهد کرد.

توانایی تنظیم اوراق قضایی

نکته مهمی که باید بدانید این است که لایحه زبان گویای وکیل است. کلیه توانایی و استعداد و تخصص یک وکیل در یک متن لایحه حقوقی قابل مستند سازی میباشد. اینکه چگونه به موارد و مستندات اشاره کند و یا چقدر به قوانین اشراف کامل دارد در متن لوایح کاملا اشکار می باشد . به راحتی با یک متن لایحه و دادخواست و شکوائیه تنظیم شده توسط وکیل میتوانید تسلط سطح استدلال وکیل در پرونده دست یابید.  

7

تسلط کامل به امور حقوقی مرتبط

قطعا فعالیت در یک حوزه تخصصی، تجربه وکیل را پیرو کلیه رویه های قانونی، اخرین تغییرات و روال دادگاه ها اشنا میکند. این چیزی است که همیشه در موسسات حقوقی گوشزد کرده ام. وکلا باید سعی کنند در یک حوزه مشخص پرونده قبول کنند.

حال با بررسی موارد فوق میتواند وکیل مناسب خود را پیدا کنید. هرگز مشاوره گرفتن را فراموش نکنید. بگذارید وکیل برای شما صحبت کند. هزینه مشاوره مثل سرمایه برای شماست. از هزینه ان هراس نداشته باشید.

 با وکیل خود یک قرار داد شفاف منعقد کنید و ابعاد ان را در قرارداد خصوصی مشخص سازید. مشخص کنید وکیل تا چه مرحله ای موظف است پرونده شما را پیگیری کند. مرحله اجرای احکام را توافق کنید. یک نسخه از قرارداد را همراه خود داشته باشید. به هیچ عنوان از وکیل خود شرط پرداخت در صورت حصول نتیجه نخواهید. هیچ پرونده ای قابل ضمانت نیست. پس از قرارداد هفتگی از وکیل خود گزارش بخواهید.

8

ارتباط با بهترین وکلای مشهد

در صورتی که نتوانسته اید وکیل خوب و متعهد در زمینه مشکل خود در مشهد شناسایی کنید به شما پیشنهاد میکنیم به وبسایت حقوقی دادیاران مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید. دادیاران با بیش از 10 سال سابقه تخصصی در وکالت دعاوی حقوقی و کیفری بهترین وکلای مشهد را به شما معرفی خواهد کرد.

جهت هرگونه اطلاعات بیشتر، مشاوره و اخبار حقوقی میتوانید به پیج حقوقی دادیاران به ادرس https://dadyaran.ir   مراجعه کنید.