کفش مناسب دانش آموزان چه نوع کفشی است؟

کفش مناسب دانش آموزان چه نوع کفشی است؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

کفش مناسب دانش آموزان برای پوشیدن در مدرسه

این روزها ممکن است به دنبال خرید کفش مناسب برای پوشیدن در مدرسه باشید و یا برای فرزند خود به دنبال کفش مناسب مدرسه هستید ولی نمیدانید کدام مدل کفش مناسب دانش آموزان است. کفش مناسب دانش آموزان کفشی است که در کنار راحتی که دارد؛ دوام بالایی نیز داشته باشد. چرا که دانش آموزان به صورت روزانه، حدود 8 الی 7 ساعت آن را می پوشند. به همین دلیل خرید کفش مناسب برای یک دانش آموز ممکن است کار راحتی نباشد. چرا که در صورت عدم انتخاب درست کفش مناسب، ممکن است سلامتی کمر و پاهای فرد به خطر بیفتد. در ادامه به نکات مهم خرید کفش مناسب مدرسه میپردازیم.

کفش مناسب برای مدرسه کفشیست که از نظر اندازه و نوع کفش مطابق با سایز پای فرد باشد. گاها والدین برای کودکانشان کفش تنگ و یا کفش بزرگتر از سایز استاندارد تهیه می کنند. خرید کفش تنگ نیز معمولا به پیشنهاد فروشنده می باشد. چرا که فروشندگان معمولا ادعا میکنند که کفش پس از مدتی پوشیدن، اصطلاحا جا باز میکند. این احتمال برای همه ی کفش ها درست نیست. ممکن است بعضی از کفش ها جا باز نکند و حتی به دلیل تنگ بودن، پای شما را زخمی کند.

اما بسیاری از والدین همواره سعی دارند تا کفش بزرگتر از سایز استاندارد کودک خریداری کنند. چراکه معتقدند فرزندشان رشد خواهد کرد و کفش مناسب سایز پای وی خواهد شد. اما مناسب ترین کفش برای دانش آموزان، کفشیست که سایز آن استاندارد باشد. یعنی سایز کفش دانش آموزی نباید بزرگتر و یا تنگ تر از اندازه پا باشد.

بهترین کفش مناسب دانش آموزان

از نظر پزشکان و متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، بهترین نوع کفش برای دانش آموزان، کفشیست که ورزشی باشد. کفش ورزشی و یا همان کفش اسپرت فوق العاده راحت است. همچنین به دلیل داشتن بند و یا چسب اندازه ی کفش ورزشی تا حدی قابل تغییر است. از این رو به هیچ عنوان پای دانش آموز آسیب نخواهد دید. البته بهتر است نوع کفش کتونی مناسب دانش آموزان، چسبی باشد تا بندی. چسبی بودن کفش کتونی برای دانش آموزان بهتر است، چرا که بندهای کفش بندی مکررا باز می شود. ممکن است هنگام دویدن و یا حتی راه رفتن بند کفش کتونی به جایی گیر کرده و منجر به زمین خوردن دانش آموز و زخمی شدن وی شود.

خرید کفش چرم طبیعی

پوشیدن کفش گشاد برای دانش آموزان اصلا مناسب نیست. چرا که متخصصین بسیاری معتقد هستند که در پوشیدن کفش گشاد عضلات بسیاری در پا درگیر هستند. چرا که عضلات پا سعی در نگه داشتن کفش دارند به همین دلیل، پس از مدتی پا دچار درد می شود. دقت کنید در خرید کفش مناسب برای دانش آموز، کفش لژ دار بخرید. لژ کفش باید به گونه ای باشد که سرتاسر کف پا را بپوشاند تا از پا در برابر ضربات وارده از زمین به خوبی محافظت کند.

کفش مناسب دانش آموزان چگونه باشد؟

کفش پاشنه دار نیز به هیچ عنوان مناسب دانش آموزان نمی باشد. هر کفشی که پاشنه بلند داشته باشد و یا فرم پا را تغییر می دهد برای کودکان توصیه نمی شود.

نکته مهم دیگری برای خرید کفش مناسب دانش آموز، این است که نباید کفش چرم مصنوعی برای دانش آموز تهیه شود. چرا که کفش چرم مصنوعی منجر به تعریق پا می شود و عرق کردن پا برای سلامتی خوب نیست. به همین دلیل بهترین گزینه برای دانش آموزان، خرید کفش چرم طبیعی است. کفش چرم طبیعی از تعریق پا جلوگیری می کند. همچنین به دلیل نرم و منعطف بودن چرم طبیعی، پای دانش آموز را اذیت میکند.

خرید کفش راحت و مناسب برای پا

بدیهیست که پوشیدن کفش راحت برای داشتن سبک زندگی سالم و به دور از هر نوع کمر درد و بدن درد الزامیست. اما کفش راحت کفشیست که هنگام راه رفتن فشاری به پا وارد نکند و یا انگشتان و پشت پای شما را زخمی نکند. کفش چرم مصنوعی غالبا سفت است و انعطاف پذیری بسیار کمی دارد. به همین دلیل به اصطلاح پا را می زند. اما در مقایسه با کفش چرم مصنوعی، کفش چرم طبیعی از بابت میزان انعطاف پذیری، بسیار راحت تر بوده و پا را زخمی نمیکند. علاوه بر آن به دلیل استفاده از زیره باکیفیت در تولید کفش چرم اصل، هیچ فشاری به پا وارد نمی شود.

مورد دیگری که باید در خرید کفش دانش آموزی به آن توجه کنید این است که کفش باید در ناحیه زیر پا و زیر انگشتان نیز از انعطاف لازم برخوردار باشد. علاوه بر آن یکی از بهترین انواع کفش مناسب، کفشیست که از زیره منعطف تولید شده باشد. در خرید کفش مناسب، مدلی را انتخاب کنید که قوس طولی و عرضی داشته باشد. به نحوی که قوس موجود به خوبی بخش منحنی پا را پر کند.

کفش چرم نعمتی

البته افرادی که کف پای صاف دارند، بهتر است از کفش هایی استفاده کنند که زیر نظر متخصصین فیزیوتراپ تولید شده اند.

کفش پاشنه بلند و نوک تیز نپوشید

یکی دیگر از مواردی که بهتر است مورد توجه افراد برای خرید یک جفت کفش مناسب و استاندارد قرار گیرد، پوشیدن کفش پاشنه دار است. پاشنه کفش آقایان به هیچ عنوان نباید بیشتر از 2 و نیم سانتی متر باشد. همچنین پاشنه کفش بانوان نیز بهتر است حداکثر 3 و نیم سانتی متر باشد نه بیشتر. کفش هایی با پاشنه بلند تر از این اندازه و نوک تیز به طور معمول باعث ایجاد درد در نواحی کمر و زانو می شوند.

بهترین زمان خرید کفش، عصر می باشد. چرا که به طور معمول عصرها سایز پا حدود یک سانتی متر بزرگتر از اوایل روز است. به همین دلیل ملاک خرید کفش باید بزرگترین سایزی باشد که پا در آن راحت است.

پس با در نظرگرفتن نکات مذکور بهترین زمانی که برای خرید کفش مناسب دانش آموزان میتوانید انتخاب کنید عصر است. همچنین بهتر است بخش زیرین کفش از قوس های مناسبی برخوردار باشد تا بتوانید بخش کف پا را به خوبی پر کند. همچینین داشتن کفشی که زیره منعطف دارد برای سلامتی فیزیکی بدن دانش آموزان عالیست. میتوانید از کفش های چرم اصل برای سلامتی بیشتر خود استفاده نمایید.

خرید کفش چرم نعمتی

کفش چرم نعمتی تولید کننده کفش چرم اصل و باکیفیت است که با ضمانت تعویض سایز میتوانید با خیال راحت خرید کنید. کفش چرم اصل نعمتی دارای زیره های محکم و باکیفیت است که به هیچ عنوان سلامتی پا را به خطر نمی اندازد.