مهاجرت و اقامات در قبرس شمالی می تواند تصورات شما را در مورد داشتن یک زندگی ایده آل و رویایی را به واقعیت تبدیل کند. دولت کشور قبرس شمالی شرایط اقامت از راه های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و راه های دیگر اقامت خود و خانواده تان را دریافت کنید.

برای مهاجرت به قبرس شمالی چقدر سرمایه لازم است؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

کشور قبرس شمالی، به علاوه اینکه فرصت‌های بسیاری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند، برای مهاجران نیز چشم‌انداز جذابی را به ارمغان می‌آورد. جمعیت مهاجر در این منطقه هر سال در حال افزایش است، زیرا کشور دارای مزایای فوق‌العاده‌ای است؛ از جمله ورود به کشور بدون ویزا، تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر، مالیات پائین، نرخ پائین جرم و جنایت و آب و هوای فوق العاده. اگر شما هم قصد دریافت اقامت در قبرس شمالی را دارید، بدانید که راه‌های مختلفی برای شما فراهم شده است. در این مقاله از سایت قبرس ایران قصد داریم تا درباره هزینه های مهاجرت به قبرس شمالی گفت و گو کنیم.

 

 

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

 

15

هزینه‌های مرتبط با زندگی در قبرس شمالی، به طور کلی با سبک زندگی افراد مرتبط است. بنابراین، افراد با داشتن شغل مناسب، مشکلی در پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور نخواهند داشت. هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی به دو دسته تقسیم می‌شود. این دسته‌بندی براساس نیاز و مایحتاجات متقاضیان برای شروع یک زندگی مناسب و نزدیک به استانداردهای کشور صورت می‌گیرد. هزینه ها در قبرس شمالی عبارت اند از:

 1. هزینه هایی که افراد باید به صورت ثابت بپردازند و نسبتا جزو هزینه های سنگین به حساب می آیند مانند هزینه های خرید خودرو و خانه.
 2. هزینه های جاری : مانند هزینه هایی که به صورت روزمره برای خوراک و استفاده از وسایل عمومی و انرژی های برق و گاز پرداخت می شود.

 

 

هزینه های زندگی در قبرس شمالی در سال 2022 - 2023

یکی از دلایل مهمی که متقاضیان بین المللی را به سمت قبرس جذب می کند، هزینه های زندگی پایین آن است. در قبرس شمالی ، هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. به عنوان مثال، هزینه های زندگی در قبرس شمالی حدود ۵۷٪ کمتر از انگلستان است. علاوه بر این، ساکنان شهرهای قبرس شمالی، چه بزرگ و چه کوچک، به راحتی به کالاهای با کیفیت و قابل قبول با قیمت مناسب دسترسی دارند.

 • طبق آمار های منتشر شده  در سال 2022 میلادی هزینه های زندگی یک نفر در قبرس شمالی بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدود 2000 لیر بوده است.
 • همچنین این هزینه برای یک خانواده چهار نفره بدون اجاره خانه حدود 8000 لیر بوده است.

با توجه به نرخ پایین تورم در قبرس شمالی این هزینه ها در سال 2023 تغییراتی نداشته است.

 

 

هزینه های مهاجرت به قبرس شمالی

16

هزینه‌های مربوط به مهاجرت به قبرس شمالی برای متقاضیان از طریق روش‌های مختلف، متفاوت است. برای مثال، متقاضیانی که از طریق کار به قبرس مهاجرت می‌کنند، نیازمند ارائه تضمینات مالی و پرداخت هزینه‌های خود هستند که با هزینه‌های دیگر روش‌های مهاجرت تفاوت دارد. با این حال، همۀ متقاضیان باید هزینۀ پروسۀ درخواست و هزینۀ لازم برای مهاجرت را پرداخت کنند. به طور کلّی، هزینۀ مهاجرت به قبرس شمالی شامل:

 

هزینه مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی :

17

بسته به نیازهای شما، هزینه‌های مسکن در دانشگاه یا خارج از آن در قبرس متفاوت است. شما می‌توانید بین خوابگاه‌های دولتی و خصوصی در دانشگاه یا اجاره خانه در خارج از دانشگاه انتخاب کنید. هرچند که اجاره آپارتمان برای چند نفر معمولاً ارزان‌تر است، اما تجربه نشان داده است که اجاره خانه به دلیل مشکلات مختلفی مثل گرانی برق، هزینه بالای آب، مشکلات سرمایش و گرمایش و عدم امنیت، برای دانشجویان بین‌المللی مناسب نیست و توصیه نمی‌شود. به همین دلیل، خوابگاه‌های دانشجویی در قبرس شمالی به عنوان گزینه مناسب تر برای اسکان پذیرفته می‌شود.

 • هزینه های مربوط به مسکن 200 الی 350 دلار در ماه می شود.
 • هزینه های مربوط به خورد و خوراک نیز حدود 100 دلار در ماه هزینه می برد.
 • هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی و مطقع تحصیلی شما متفاوت است. اما به طور کلی میانگین شهریه سالانه در قبرس شمالی از 3000 تا 13000 یورو متفاوت است.

 

هزینه خرید ملک در قبرس :

هزینه مربوط به خرید ملک در قبرس شمالی بستگی به منطقه ی خانه نوع خانه وامکانات آن متغییر است.

هزینه خرید خانه در مناطق ساحلی قبرس شمالی از 87000 پوند برای واحد های استودیوی آپارتمانی و از 130.000 یورو برای خانه های نیمه ویلایی شروع می شود. همچنین پنت هاوس ها و آپارتمان های لوکس از 380.000 پوند و ویلای های بسیار لاکچری از قیمت 500.000 پوند وجود دارند.

شروع قیمت املاک در مناطق مختلف قبرس شمالی عبارت اند از:

 • شهر نیکوزیا : 75 هزار پوند
 • شهر فاماگوستا : 87 هزار پوند
 • گیرنه : 95 هزار پوند

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که خرید و فروش ملک در قبرس شمالی متری نبوده و قیمت خانه در قبرس شمالی با توجه به امکانات خانه محل قرار گیری و تعداد اتاق خواب سنجیده می شود.

 

هزینه مهاجرت کاری به قبرس شمالی :

به دلیل تفاوت در نوع ویزا و مهاجرت کاری به قبرس شمالی، احتمال دارد برای برخی افراد نیاز به درخواست مجوز کار باشد. در صورتی که شخص بدون نیاز به کارفرما، قصد دارد ویزای کاری درخواست دهد، بایستی فرم‌ها و مدارک موردنظر را براساس نوع ویزای کار داوطلبانه تکمیل نماید. لطفا با توجه به این مسئله، اقدامات لازم را جهت تغییر متن فوق به صورت هوشمندانه انجام داده و اطلاعات حساس خود را در برابر گوگل محافظت نمایید.

برای دریافت ویزای کار قبرس شمالی باید مدارک هزینه های مورد نظر را آماده داشته باشید :

 • کپی از گذرنامه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • تکمیل فرم 58 و 64M
 • مبلغ 400 الی 800 یورو برای تمکن مالی
 • پرداخت 34 یورو برای بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت
 • قرارداد کاری مورد نظر

 

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تمکن مالی :

یکی دیگر از روش هایی که مهاجران به قبرس شمالی آن را انتخاب می کنند دریاطیق تمکن مالی می باشد. مانند دیگر گونه‌های اقامت در قبرس شمالی، فرد می‌‌تواند به صورت مستقیم و با آگاهی از مدارک مورد نیاز، برای اخذ این گونه اقامت اقدام نماید.

با این حال، آشنا شدن با قوانین و امور اداری یک کشور جدید و چگونگی به انجام رساندن آن یک کار زمانبر و طاقت فرسا می باشد. از طرفی در ابتدای ورود به یک کشور جدید که معمولا آشناییت کامل با زبان و فرهنگ آن کشور می تواند مشکل ساز باشد. از سوی دیگر محدودیت‌های زبانی و عدم آشنایی با فرهنگ یک کشور، به ویژه در ابتدای ورود، از نکاتی است که می تواند برای بعضی از افراد مشکل ساز باشد.

به همین منظور شرکت مهاجرتی قبرس – ایران در زمینه اخذ اقامت موقت از طریق تمکن مالی نیز خدماتی جامع و کامل ارائه می‌دهد؛ تا پروسه اخذ این نوع از اقامت را برای شما در قبرس شمالی به انجام رساند .

در این پکیج هرگونه پیگیری لازم با مراجع مرتبط در طول انجام پروسه اخذ اقامت از طریق تمکن مالی از سوی همکاران ما انجام خواهد شد.

هزینه این پکیج به صورت کلی مبلغ ۱۵۰۰ پوند در نظر گرفته شده است. این مبلغ شامل کلیه پرداختی‌های انجام آزمایش و اخذ اقامت از طریق تمکن مالی برای حداکثر ۲ نفر می باشد. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در این مورد اطلاعات دقیق تری به دست بیاورید.

 

 

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی از روش های مختلف را بررسی کنیم. اما شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از روش های مهاجرتی با کارشناسان قبرس ایران در تماس باشید.