افزایش قد تا 20 سانت در یک هفته / آیا ممکن است؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

بسیاری از افراد ممکن است از قد خود ناراضی باشند یا با وجود داشتن قد مناسب اما باز هم به دنبال راه و روشی برای افزایش قد خود باشند.

به همین دلیل افراد به دنبال روش های افزایش سایز و قد خود می افتند و سودجویان با توجه به این موضوع نسبت به ساخت پکیج های افزایش قد، مکمل های دارویی و... اقدام خواهند کرد و با تبلیغات نسبت به فروش راهکار ها و برنامه های تمرینی برای بالا بردن قد می پردازند. در اکثر این آموزش ها تمریناست سختی قرار دارد که اکثر افراد 20 درصد تمرینات را انجام نداده آن را رها می کنند و در صورت انجام تمرینات قد افراد بلند نمی شود و تنها به مدت محدودی خمیدگی های بدن که در طی سالیان زندگی به وجود آمده راست تر شده که باعث افزایش چند سانتی متری قد خواهد شد که در صورت کنار گذاشتن تمرینات پس از مدتی دوباره بدن به همان حالت قبلی خود برمیگردد.

مکمل ها و داروها نیز دارای ضرر بسیار زیادی و عوارض می باشند همچنین تاثیر مثبتی روی قد فرد نداشته و تنها هزینه و سلامتی فرد را تلف می کنند.

آیا ورزش باعث افزایش قد می‌شود؟

اگر هنوز صفحات رشدتان بسته نشده است برخی ورزش ها می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید نسبت به بالا بردن قد خود اقدام کنید و تا حدودی به شما در بالا بردن قد کمک خواهد کرد، اما اگر صفحات رشد شما بسته شده است همانطور که در بالا توضیح دادیم ورزش کردن شاید تنها در حد کم و تا زمانی که ورزش خود را ادامه می دهید به شما در ارتباط با قدتن کمک کند.

تمرینات مناسب و ورزش برای افزایش قد

باید قبول کنیم که انجام حرکات ورزشی و ورزش کردن تاثیر بسیار کمی روی افزایش قد دارد اما خب شاید برای بسیاری همین تاثیر کم هم مهم باشد و بخواهند از آن برای بلندتر شدن قدشان استفاده کنند به همین دلیل در ادامه روش ها و ورزش هایی مناسب برای این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وزنه برداری کنید

یکی از این ورزش ها وزنه برداری می باشد که می تواند عظلات را مستحکم تر کند و استخوان ها را قوی تر نماید.

شنا بزنید

از ورزش های خوب برای درگیر کردن اکثر عظلات بدن می توان به شنا زدن اشاره کرد که باعث سلامتی و رشد تمامی عضلات بدن خواهد شد و باید بدانید که با شنا بدن کشیده می شود.

والیبال و بسکتبال

بسیاری از ما تا الان شاید از دوستان و دیگر افراد شنیده باشیم که برای افزایش قد به سراغ ورزش هایی مثل والیبال و بسکتبال برویم بله این ورزش ها با توجه به تاثیری که روی عظلات پا و پایین بدن می گذارند در قد تاثیر گذار می باشند.

یوگا کار کنید

یوگا هم یکی دیگر از مواردی است که روی قدتان تاثیر مثبتی می گدارد چرا که باعث تقویت دراز شدن برخی عظلات بدن خواهد شد.

 

تغذیه مناسب برای افزایش قد

تغذیه مناسب هم می تواند یکی از عاملین بالا رفتن قد انسان شود که در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کلیسیم

یکی از موارد بسیار مهم و موثر مصرف و دریافت کلسیم می باشد کلسیم را می توانید با مصرف مواد غذایی و خوراکی مثل شیر و ماست و لبنی و میوه و سبزیجات و... دریافت کنید.

پروتئین

یکی دیگر از موارد مصرفی مفید برای افزایش قد مصرف و دریافت پروتیئن می باشد، پروتئین در مواد غذایی مثل مرغ، گوشت، ماهی، تخم مرغ لبنیات، نخود و... یافت می شود.

 

توجه کنید علاوه بر روش های فیزیکی یا مصرف مواد غذایی مناسب که برای افزایش قدتان می تواند به شما کمک کند داشتن خواب مناسب و کافی از دیگر موارد مهم و واجب برای داشتن قدی مناسب می باشد.

پس شما باید بدانید تنها ورزش کردن یا استفاده موادغذایی نمی تواند در موضوع قد به شما کمک کند و باید مواردی مثل ژنتیک، سن، جنسیت، میزان استراحت و... را نیز مورد توجه قرار داد.

همچنین شما می توانید با مشاهده لیست بهترین پزشکان و مشاوره گرفتن از پزشکان متخصص تغذیه در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و از موارد نادرست و غیراستاندارد استفاده نکنید تا از آسیب دیدن و به خطر افتادن سلامتیان توسط سودجیانی که تنها به دنبال کسب درآمد هستند در امان بمانید.

امیدواریم شما هم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و متوجه شده باشید که افزایش قد تا 20 سانت در یک هفته تنها یک تبلغ دروغین و غیرواقعی می باشد.