رئیس خانه ایزیدی‌ها در عراق اعلام کرد افرادی از امارات و عربستان سعودی اسیران زن ایزیدی را از داعش که آنها را در عراق ربوده بود، با مبالغی بالا خریداری کرده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، «صالح حسین» رئیس خانه ایزیدی‌ها در عراق، روز گذشته اعلام کرد تعدادی از اماراتی‌ها، سعودی‌ها و اردنی‌ها با مبالغ بالا اسیران زن ایزیدی را از داعش در سوریه خریداری کرده‌اند.

وی از دولت عراق و وزارت خارجه این کشور نیز خواست تا به دنبال زنان ایزیدی فروخته شده بگردند و آنها را به عراق بازگرداند.

پیشتر در یک گزارش افشا شده بود که گروه تروریستی داعش زنان ربوده شده ایزیدی و کودکان آنها را به مبالغی که به 20 هزار دلار می‌رسد فروخته است. داعش این زنان را در آگوست 2014 پس از اشغال شهرستان «سنجار» و روستاهایی در غرب موصل به اسارت گرفته بود.

پیش از این، «علی الخانصوری» از فعالان ایزیدی گفته بود که قیمت زنان ایزیدی در بازارهای داعش در دیرالزور حداقل 10 هزار دلار آمریکا است.

الخانصوری تصریح کرد، عملیات فروش معمولاً با میانجیگری دلالان سوری انجام شده که با عناصر داعش گفت‌وگو می‌کرده و اموالی را در ازای زنان ربوده شده پرداخت می‌کردند.

طبق گزارش‌ها، تعداد کلی آزادشدگان مرد و زن ایزیدی از دست داعش به بیش از 3 هزار تن می‌رسد.

اقلیت دینی ایزیدی به دلیل معتقدات دینی خاص خود، در 2014 در جریان حمله داعش به سنجار با یکی از زشت‌ترین و وحشیانه‌ترین جنایات مواجه شده و طی آن گروه تروریستی، مردان ایزیدی را به قتل رسانده و زنان آنها را برای بهره‌برداری‌های جنسی و فروش به عنوان برده به اسارت گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .