در آستانه برگزاری نشست سران روسیه-ایران-ترکیه، نمایندگان دفتر ریاست جمهوری، وزارت خارجه و دفاع روسیه، به حضور بشار اسد رسیده و درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، اوضاع ادلب و مسائل منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هیئت بین وزارت‌خانه‌ای روسیه با شرکت "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه "ولادیمیر پوتین" در امور سوریه، "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه و نمایندگان وزارت دفاع روسیه دیروز (یکشنبه) در دمشق به حضور "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه رسیده و با وی درباره شکل‌گیری و آغاز به کار کمیته قانون اساسی این کشور و همچنین اوضاع در استان ادلب گفت‌وگو کردند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، مسئله هرچه سریعتر به پایان رسیدن روند شکل گیری کمیته قانون اساسی و آغاز به کار آن، بعنوان مرحله مهمی از روند حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه با مشارکت خود سوری‌ها، زیر نظر سازمان ملل متحد که در پایان کنگره گفتگوهای ملی سوریه در بندر سوچی تصمیم گیری شده و در قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت نیز مورد تاکید قرار گرفته، در مرکز توجه این مذاکرات قرار داشت.

در این نشست، علاوه بر این، اوضاع در جبهه‌های زمینی در سوریه با تاکید بر لزوم برقراری ثبات و امنیت در استان ادلب و ادامه مبارزه با تروریست‌ها نیز بطور مفصل مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت خارجه روسیه یادآور شده که در این ملاقات همچنین درباره وظیفه بازسازی پس از پایان جنگ در سوریه، کمک به بازگشتن پناهجویان سوری به کشورشان و بطور کلی تامین امنیت در منطقه خاورمیانه بر اساس احترام به استقلال و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه نیز تبادل نظر شد.

پیش از این، دفتر ریاست جمهوری سوریه نیز خبر داده بود که در آستانه نشست سران سه کشور ضامن صلح در سوریه (روسیه، ایران و ترکیه) که قرار است روز دوشنبه در آنکارا برگزار شود، نمایندگان بلندپایه روس در نشست خود با بشار اسد، مسائل مربوط به ادامه مبارزه با تروریسم، بازسازی سوریه، اوضاع کلی در این کشور و در منطقه خاورمیانه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند. در جریان این دیدار، تلاش‌های روسیه در جهت فایق آمدن بر موانعی که برخی کشورهای منطقه و فرامنظقه‌ای در راه پایان کامل جنگ در سوریه بوجود می‌آوردند، مورد توجه رئیس جمهوری سوریه قرار گرفت.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .