سناتور دموکرات آمریکایی ارزیابی خوشبینانه وزیر خارجه این کشور درباره آتش‌بس بین نیروهای کرد و ترکیه در شمال سوریه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: پامپئو انگار در یک جهان جایگزین موازی زندگی می‌کند!

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از پایگاه خبری ABC، سناتور باب منندز، دموکرات ارشد در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: فکر می‌کنم مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک جهان جایگزین موازی زندگی می‌کند. خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به حمله ترکیه به این منطقه منجر شده، خیانت به کردهایی است که در کنار نیروهای ما و برای پایان دادن به تهدید داعش جنگیدند و کشته شدند.

سناتور منندز همچنین گفت: خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه همچنین باعث تضعیف اسرائیل و تقویت ایران می‌شود و خیانتی به سیاست خارجی ما در قبال روسیه است که پیروز بزرگ این کارزار است. بر اساس توافق آتش‌بس با میانجی‌گری مایک پنس، معاون ترامپ، هیچ تضمینی برای منافع ما و مبارزه با روی کار آمدن مجدد داعش، وجود ندارد.

این سناتور دموکرات همچنین ادامه داد: همه در منطقه در حال ارزیابی و تفکر مجدد درباره این هستند که اتحادشان چطور باید باشد. ترامپ این فاجعه را ایجاد کرده و فکر می‌کنم یک تهدید جدی برای پاکسازی قومی کردها در حال رخ دادن است.

ترامپ و پامپئو هر دو این آتش‌بس را مورد استقبال قرار داده‌اند، اگرچه منتقدان به سیاست خارجی ترامپ، ایالات متحده را متهم می‌کنند که همه چیز را در منطقه به ترکیه واگذار کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .