رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در خصوص معامله قرن، در مقام تعریف از داماد خود برآمده و مدعی شد که این فقط کوشنر است که می تواند این طرح سازش را به سرانجام برساند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از واشنگتن‌پست، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در جریان سخنرانی در ایالت فلوریدا گفت: همانگونه که بسیاری می‌گویند معامله قرن سخت‌ترین معامله است. اگر «جرد کوشنر» نتواند آن را اجرایی کند هیچ کس دیگر هم نخواهد توانست.

جرد کوشنر یک یهودی آمریکایی و داماد دونالد ترامپ است. با وجود آنکه وی پیش از ریاست‌جمهوری ترامپ سابقه هیچ فعالیتی در دولت را نداشت توسط ترامپ به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور منصوب شده و مسئولیت طرح ترامپ برای صلح خاورمیانه موسوم به معامله قرن را برعهده گرفت.

اگرچه ترامپ و کوشنر ماه‌هاست که از طرح پیشنهادی خود، معامله قرن صحبت‌ می‌کنند اما هنوز جزئیات آن افشا نشده است. ترامپ وعده داده پس از مشخص شدن نخست‌وزیر آینده اسرائیل از طرح رونمایی خواهد کرد.

 عدم اعلام مفاد طرح پیشنهادی کنجکاوی زیادی را برانگیخته است. اگر چه بسیاری فلسطینیان به آن امیدی نداشته و با بدبینی به آن می‌نگرند. این طرح در سایر کشورها نیز با مخالفت‌هایی روبرو شده است.