«احمد مهنه» خبرنگار میدانی در عراق و همکار مشرق در جریان درگیری‌های جمعه شب در میدان التحریر عراق به شهادت رسید. خبرنگار مشرق از آخرین گفت وگوی خود با این شهید می‌گوید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

روز پنج شنبه صبح (چهاردهم آذرماه) بود که بعد از یکی دو ماه بیماری، قطعی اینترنت و شلوغی کار توانستم باهاش مفصل درباره حال این روزهای عراق صحبت کنم و البته پر انرژی تر از قبل وضعیت رو تحلیل می کرد.

وقتی ازش پرسیدم احمد امروز خیلی پرانرژی و با روحیه هستی، گفت: مردم به دعوت مرجعیت مثل سیل خروشان دارن میرن میدان التحریر و میخواهند بساط گروه هایی که دنبال درگیری هستند رو جمع کنند تا همه بتوانند آرام اعتراض خودشان را اعلام کنند.

گفت زودتر از اینها منتظر این روز بودم اما بالاخره وضعیت داره تغییر می کند و انشاالله مردم تمام نفوذی ها که بین جمعیت دنبال آشوب و درگیری ها هستند را بیرون می‌کنند تا همه یک نفس راحت بکشیم.

عکس ارسالی شهید احمد مهنه از تظاهرات ضد آمریکایی و سعودی بعد پنج شنبه گذشته در میدان التحریر

خیلی خوشحال بود بابت این موضوع که مردم حتی قرار است شب هم در میدان التحریر باقی بمانند و جمعه پانزدهم آذرماه یک تظاهرات گسترده برای محکومیت خشونت در اعتراضات برگزار کنند.

مکالمه‌مان را همینجا تمام کردیم چون احمد قرار بود برود داخل جمعیت و عکاسی کند و هماهنگ کردیم که ظهر دوباره با هم صحبت کنیم و البته عکس های تظاهرات مردم را هم برای ما بفرستد که در بخش تحولات عراق «مشرق» کار کنیم.

عصر زودتر از این که من پیام بدم دیدم مثل همیشه متواضعانه عکس‌های اختصاصی خودش را از میدان التحریر می‌فرستد و همزمان هم توضیح می‌داد که مردم با قدرت آمدند که وضعیت را به کنترل خودشان دربیارند.

عکس ارسالی شهید احمد مهنه از تظاهرات ضد آمریکایی و سعودی بعد پنج شنبه گذشته در میدان التحریر

نتش مدام قطع می شد اما بالاخره حدود ۵۰ تا عکس رو فرستاد و قرار شد تصاویر به نام خودش کار بشن اما یک لحظه دیدم پیام داد و گفت عکس ها با کیفیت اصلی ارسال نشده و اجازه بده دوباره بفرستم؛ مطمئنا با وضعیت نتی که تلفن همراه احمد داشت تمام عکس ها با کیفیت بالا شب به دست مون می رسید اما گفتم مانعی نیست.

با احمد رفاقت داشتم و همیشه به من لطف داشت و متوجه شده بود که از تظاهرات جمعه هم عکس نیاز داریم و پیش دستی کرد و گفت فردا حتما آنلاین باش تا گزارش تصویری کامل براتون بفرستم.

احمد قبلا هم از عملیات علیه هسته های خاموش داعش خبر و عکس فرستاده بود و همیشه دنبال یک فرصت بودم تا لطف هاش رو جبران کنم تا این که دیدم گفت اگر رسانه ای در ایران هست که اگر تمایل داشته باشه من می تونم براشون عکس بگیرم.

شهید احمد مهنه (از راست نفر اول) همراه با نیروهای عراقی در نبرد علیه داعش