سناتور آمریکایی و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره انتخاباتی شب گذشته٬ از اصطلاح "دیکتاتوری در امارات متحده عربی" استفاده کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری آناتولی، برنی سندرز، سناتور آمریکایی و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره انتخاباتی شب گذشته خود با جو بایدن، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور٬ از اصطلاح "دیکتاتوری در امارات متحده عربی" استفاده کرد.

این اولین بار است که یک نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا٬ امارات را با استفاده از واژه دیکتاتوری توصیف می‌کند.

درباره سیاست خارجی سندرز گفت، در راس تلاش‌ها برای مخالفت با انواع استبدادها شامل هم‌پیمانان آمریکا نظیر عربستان و امارات خواهد بود.

وی اشاره کرد، با محافظه‌کاران جمهوریخواه برای استفاده از قانون بیرون کشیدن آمریکا از جنگ فضاحت بار یمن به رهبری عربستان همکاری خواهد کرد.

گفتنی است جو بایدن و برنی سندرز برای اولین بار به صورت دو نفره در استودیوی شبکه سی‌ان‌ان در واشنگتن در رقابت انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در آمریکا با یکدیگر مناظره کردند.

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا، جو بایدن نامزد ۷۷ ساله دموکرات و معاون رئیس جمهوری در زمان باراک اوباما از برنی سندرز پیشی گرفته است.

نامزدی که به آرای لازم در انتخابات مقدماتی درون حزبی آمریکا دست یابد، می‌تواند از سوی حزب دموکرات به عنوان رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حضور یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .