کاخ کرملین امروز ضمن توضیح اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به انجام مذاکرات سازند بسیار مشتاق است، اعلام کرد مسکو هرگز از دیدگاه رها کردن توافق کاهش تولید اوپک پلاس حمایت نکرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از اسپونیک، کاخ کرملین امروز ضمن توضیح اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به انجام مذاکرات سازنده بسیار مشتاق است، اعلام کرد: مسکو هرگز از دیدگاه رها کردن توافق کاهش تولید اوپک پلاس حمایت نکرده است.

کرملین اعلام کرد: افزایش تولید نفت به کاهش بسیار قیمت نفت منجر خواهد شد که به نفع هیچ کشوری نیست.

پس از اینکه روسیه و عربستان نتوانستند بر سر کاهش تولید در میانه بحران کووید 19 به توافق برسند، قیمت نفت بدترین کاهش در دهه‌های اخیر را در ماه مارس تجربه کرد.

روسیه پیشنهاد کرد: توافق کاهش تولید به همان میزان قبل ادامه یابد، در حالی که عربستان و هم پیمانانش کاهش بیشتر از قبل را پیشنهاد کردند.

روسیه با این پیشنهاد مخالفت کرد و ریاض توافق اولیه را لغو و یک افزایش 25 درصدی در تولید را اعلام کرد و تخفیف‌های سنگینی برای فروش نفت خود در ماه آوریل اعمال کرد.

به گزارش فارس، درحالی که امید می رفت تا اعضای اوپک پلاس بار دیگر برای حل بحران نفت گرد هم جمع شوند، درگیری لفظی میان مقامات عربستان و روسیه درگرفته است.

دیروز فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه و عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان، هر دو به پوتین انتقاد کرده و مسکو را مقصر پایان پیمان اوپک پلاس دانستند.(

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .