منصور حقیقت‌پور گفت: اصولگرایان هم در حوزه‌های مختلف مانند اقتصاد، سیاست و فرهنگ هم‌نظر با یکدیگر نیستند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: غیاب اصلاح‌طلبان در قدرت رسمی گرچه باعث حضور کامل اصولگرایان در مسئولیت‌های مختلف شده است اما این مخاطره را ایجاد کرده که در غیاب رقیب آنها دچار اختلاف درون جناحی شوند؛ موضوعی که البته شاهد مثال‌های زیادی دارد.

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «اصولگرایان معمولا به سختی به وحدت می‌رسند و به یاد داریم زمانی که مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی هم خواست که وحدتی جامع ایجاد کند، نتوانست. متأسفانه در اصولگرایی از مقطعی به بعد پدرخوانده‌هایی برای اصولگرایان پیدا شدند عده‌ای خواستند چنین نقشی را ایفا کنند که باعث شد دیگر طیف‌ها به مشکل برخورد کنند».

او ادامه داد: «اصولگرایی یک حزب ساختارمند نیست که بتواند انتظارات مشخصی از آن داشت و تا زمانی که حزب هم نشود و افراد برای عضویت در آن ثبت نام نکنند، اهداف و آرمان‌ها مشخص نباشد و هر کس حرف خودش را بزند آش همین آش است و کاسه همین کاسه و حتما باید انتظار داشت که اختلاف به وجود آید».

این فعال سیاسی بیان کرد: «اصولگرایان برخلاف تصور رایج اتفاقا در حوزه‌های مختلف مانند اقتصاد، سیاست و فرهنگ هم‌نظر با یکدیگر نیستند. از آن‌سو اصلاح‌طلبان هم به هوش می‌آیند و از این دوران اغما بیرون می‌روند و خود را ریکاوری می‌کنند. علاوه بر اصلاح‌طلبان مستقلین هم حضور دارند و همه اینها اگر دولت موفق نباشد، نقد می‌کنند و اصلا این‌طور نیست که تصور کنیم آنها ساکت می‌نشینند؛ بنابراین این یکدستی اصولگرایان همیشه ثابت نیست و اگر نتوانند بر اختلافات خود فائق آیند، به مشکل برمی‌خورند».

حقیقت‌پور در پایان درباره آینده سیاسی اصولگرایان هم گفت: «اگر نهادهای نظارتی در انتخابات‌های آینده همه اصولگرایان را پذیرا نباشد و حتی به باور من اصلاح‌طلبان را هم پذیرا نباشد، آرام‌آرام حاضران در قدرت سیاسی محدود و محدودتر می‌شوند و اتفاقا چنین شرایطی به نفع مجموعه اصولگرایان هم نیست. اکنون آقای لاریجانی یا آقای پزشکیان مدام می‌گویند علت ردصلاحیت‌مان را بگویید و اصلا به صورت عمومی بگویید تا مردم هم در جریان قرار بگیرند اما هیچکس علت را اعلام نمی‌کند. این شرایط خوب نیست و امیدواریم در انتخابات‌های آینده چه مجلس و چه ریاست‌جمهوری فضا بازتر شود تا همه نیروهای سیاسی بتوانند به رقابت بپردازند».