وی به جزئیات بیشتر این طرح و یا هویت افراد بازداشت شده اشاره ای نکرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

استاندار نجف روز جمعه از ناکام گذاشتن طرح یک گروه نفوذی در تجمع های معترضان عراقی که قصد ترور مرجعیت دینی در این کشور داشته، خبر داد.
«لؤی الیاسری» استاندار نجف در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، گفت: نیروهای امنیتی یک گروه نفوذی را در میان معترضان دستگیر کردند. این گروه که وارد بافت قدیمی شهر نجف شده بود، قصد داشتند مرجعیت دینی را ترور کند.
وی به جزئیات بیشتر این طرح و یا هویت افراد بازداشت شده اشاره ای نکرد.
اعتراض ها شهروندان عراقی به وضعیت اجتماعی و سیاسی خود با مداخله گروهی از عوامل نفوذی به صورت مشکوکی به خشونت کشیده شده است که در اثر آن تعدادی هم کشته یا زخمی شدند.
برخی از شهرهای عراق از جمله بغداد از روز سه‌ شنبه گذشته در اعتراض به فساد، عدم جدیت برای مبارزه با آن و بیکاری شاهد تظاهرات اعتراضی است که در نتیجه آن، شماری از معترضان کشته یا زخمی شدند.
گفتنی است نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در کربلا در واکنش به اعتراض های اخیر در شهرهای مختلف این کشور، سه قوه را به اجرای اصلاحات واقعی فراخواند و خواستار خویشتن داری مردم و نیروهای امنیتی در اعتراضات شد.
به  گزارش پایگاه عراقی «سومریه نیوز»، احمد الصافی نماینده آیت الله سیستانی بیانیه دفتر وی را در خطبه های جمعه کربلا قرائت کرد.
در بیانیه آیت الله سیستانی آمده است که  ما مخالف حملات به تظاهرکنندگان، نیروهای امنیتی و اموال عمومی در بغداد و شماری از استان ها هستیم و این اقدام ها را محکوم می کنیم. تظاهرات در برخی از شهرها به خشونت، شورش و درگیری های خونین کشیده و در اثر آن شماری زخمی شدند.

این بیانیه افزود: در اثر این اعتراض ها به اموال نهادهای دولتی مانند حوادث سال های گذشته، خسارت های زیادی وارد شده است.

برخی از شهرهای عراق از جمله بغداد از روز سه‌ شنبه گذشته در اعتراض به فساد، عدم جدیت برای مبارزه با آن و بیکاری شاهد تظاهرات اعتراضی است که در نتیجه آن، شماری از معترضان کشته یا زخمی شدند.

الصافی تاکید کرد: اصلاحات در کشور به یک ضرورت تبدیل شده و سران سه قوه باید اقدام های عملی در این باره اتخاذ کنند.

الصافی سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه را به اتخاذ اقدام های اساسی اجرای اصلاحات واقعی فراخواند و گفت که پارلمان در این باره مسئولیت بزرگ تری به دوش دارد.

نماینده آیت الله سیستانی گفت: مسئولان باید قبل از اینکه زمان از دست برود، به امور رسیدگی و نسبت به عواقب خطرناک استفاده از خشونت آگاه باشند.

وی گفت که پیشتر از مسئولان دولتی خواستیم که با فساد مبارزه کنند و  در این باره پیشنهاد دادیم که کمیسیونی از افراد متخصص و کارآمد خارج از شخصیت های دولتی تشکیل شود تا با رصد اوضاع و شرایط کشور، اقدام های عملی برای حل مشکلات انجام شود.

الصافی گفت:در آن زمان اعتنایی به این پیشنهاد نشد اما توجه به آن در شرایط کنونی می تواند راه حل مناسبی باشد.

اعتراض ها امروز نیز در برخی از شهرهای عراق ادامه داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .