معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد گفت:آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر ایران است و باید اذعان داشت که کشور ما نمی‌تواند و نباید به تنهایی مسئولیت اجرای برجام را بر عهده گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری مهر، اسحاق آل‌حبیب معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در جلسه عمومی کمیته اول این سازمان با انتقاد از اقدامات دولت آمریکا در نقض معاهدات بین‌المللی، گفت: آمریکا معاهدات بین‌المللی خلع سلاح و کنترل تسلیحات را نقض می‌کند و با این کار نهادهای بین‌المللی را تضعیف می‌کند.

وی افزود: اقدامات مخرب آمریکا با ادامه مدرن‌سازی سلاح‌ها و افزایش ذخایر زرادخانه‌های تسلیحاتی خود، صلح جهانی را به خطر انداخته است.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: ایران بزرگترین قربانی حملات سیستماتیک سلاح‌های شیمیایی در تاریخ معاصر جهان است.

آل حبیب با بیان اینکه ایران خواستار انهدام کلیه سلاح‌های شیمیایی است بر تقویت کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام نمونه‌ای آشکار بر این مدعا است که نه تنها واشنگتن به تعهدات خود پایبند نیست، بلکه سایر کشورها را نیز به دلیل انجام آن تهدید می‌کند.

معاون نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به این موضوع که اقدامات آمریکا علیه ایران تروریسم اقتصادی است، گفت: آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر ایران است و باید اذعان داشت که کشور ما نمی‌تواند و نباید به تنهایی مسئولیت اجرای برجام را بر عهده گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .