نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: سازوکار لازم برای برخورد با مسئولانی که از ثبت اموال و اسناد خود در سامانه ثبت اموال و اسناد مسئولان، خودداری کنند یا اطلاعات اشتباه ثبت کنند، دیده شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ولی داداشی نماینده آستارا در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،  با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک  شعبه‌ای از سامانه ثبت اموال و اسناد مسئولان در پارلمان مستقر می‌شود، گفت: نمایندگان نیز طبق قانون نسبت به ثبت اموال و دارایی‌های خود و فرزندان و همسرانشان اقدام می‌کنند.

بیشتر بخوانید

رایزنی نمایندگان با "لاریجانی" درباره شفافیت مالی کاندیدا‌های انتخابات مجلس

وی ضمن لزوم شفاف‌سازی اموال مسؤولان کشور، افزود:‌ سامانه اعلام اموال و دارایی مسئولان یکی از اقدامات مطلوب بوده که بر اساس مطالبه عمومی به منظور شفافیت بیشتر شکل گرفته است.

 نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه  شفافیت از فساد جلوگیری می‌کند، ادامه داد:  مردم نامحرم نیستند و باید از موضوعات مطلع شوند.

دادشی تصریح کرد: در این قانون سازوکار لازم برای برخورد با افرادی که از ثبت اموال و اسناد خود خودداری کنند یا اطلاعات اشتباه در سامانه ثبت کنند دیده شده است و مجلس شورای اسلامی بر اجرای درست قانون تأکید دارد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل 90  مجلس با بیان اینکه راه‌اندازی این سامانه ضمن افزایش اعتماد عمومی جامعه، مسئولان را نیز در برابر شایعات و حاشیه‌هایی که ممکن است از سوی برخی افراد یا جریان‌ها در مورد آنان مطرح شود، مصون نگه‌ می‌دارد، اظهار داشت: باید با تعامل سه قوه، شفافیت بیشتری را در جامعه ایجاد کرده و از تهمت‌ها و ابهامات بکاهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .