عضو جامعه روحانیت مبارز گفت:اگر اصولگرایان همدلی و همگرایی داشته باشند این دوره موفق تر از رقیب خواهند بود. البته شاید در تهران به دلایلی امیدواری آنقدر بالا نباشد اما در کل کشور امید به توفیق وجود دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اصولگرایان گرچه از پیروزی خود در انتخابات مجلس مطمئن هستند اما دستیابی به این موفقیت را قطعی نمی دانند. در این اردوگاه سیاسی امروز همگان معتقدند شرط توفیق در رقابت پیش رو تحقق ائتلاف واحد و یکپارچه است اما با وجود چنین اتفاق نظری، آیا ائتلاف فراگیر به سرانجامی رسیده است؟

حجت الاسلام محمدتقی رهبر در گفتگو با نامه نیوز درباره نقش جامعه روحانیت برای ایجاد همگرایی در جریان اصولگرا گفت: کمیته سیاسی جامعه روحانیت از همه گروه‌های اصولگرا دعوت کرد، جلساتی با آنها داشت و در این جلسات مباحثی درباره تمایل به همکاری و همدلی مطرح شد.

وی درباره دست‌کم گرفتن رقیب سیاسی توسط اصولگرایان افزود: هیچ جریانی نمی تواند پیروزی خودش را در انتخابات مجلس قطعی بداند و من فکر نمی کنم آقایان اصولگرا چنین تصوری داشته باشند. جامعه طیف های مختلف دارد ولی اینکه هواداران اصولگرایان در جامعه بیشتر هستند هیچ شکی وجود ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد: شرط پیروزی در انتخابات همگرایی است نه آنکه هر گروهی راه خود را برود. چندی پیش هم سخنگوی جامعه روحانیت گلایه کرد که چنین هماهنگی وجود ندارد. معتقدم اگر بین اصولگرایان هماهنگی باشد، در اتاق فکر مشترک با هم کار کنند، با هم تصمیم بگیرند و وحدت و انسجام لازم را به وجود بیاورند در کلیت جامعه هواداران بیشتری نسبت به جناح رقیب دارند.

وی با بیان اینکه هنوز همدلی عمومی در اردوگاه اصولگرایان تثبیت نشده است، ادامه داد: تا این لحظه که خبر دارم هنوز همگرایی و هماهنگی لازم آن طور که انتظار می رفت در جریان اصولگرا به وجود نیامده و با وجود همه پیگیری ها، تاکنون پیمان‌نامه یا تفاهم‌نامه ای امضا نشده است. ما باید به کار جمعی عنایت داشته باشیم حالا شاید در ادامه گفتگوها و جلسات بتوانند به هماهنگی دست پیدا کنند. تجربه نشان می دهد عدم همگرایی به ضرر است بنابراین باید از تجارب گذشته درس گرفت.

این فعال اصولگرا درباره ترکیب مجلس آینده گفت: اگر اصولگرایان همدلی و همگرایی داشته باشند این دوره موفق تر از رقیب خواهند بود. البته شاید در تهران به دلایلی امیدواری آنقدر بالا نباشد اما در کل کشور امید به توفیق وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .