" مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا که از روز دوشنبه به عربستان سفر کرده است امروز (سه شنبه)‌ بعداز دیدار با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در خصوص آنچه لزوم مقابله با ایران نامید ، سخن گفت .

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)،مارک اسپر که روز دوشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد ریاض شد، امروز با شاه سعودی دیدار و با وی درباره مسایل امنیتی و دفاعی و تحولات جدید منطقه گفت و گو کرد.

«مارک اسپر» پس از این دیدار در توئیتر خود نوشت که امروز من با ملک سلمان درباره استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی در عربستان سعودی صحبت کردم.

وی مدعی شد که ما درباره لزوم اتخاذ یک موضع دفاعی قاطعانه در منطقه به منظور جلوگیری از رفتار ایران و تقویت ثبات اتفاق نظر داریم.

وزیر دفاع آمریکا پیش از این با "خالد بن سلمان" همتای سعودی خود درباره مسایل امنیتی گفت و گو کرد.

دیدار مقامات امنیتی - دفاعی عربستان و آمریکا در حالی بیشتر شده که نیروهای انصارالله در ۲۳ شهریور تاسیسات نفتی عربستان را هدف قرار دادند که در اثر آن، تولید نفت خام عربستان ۵۰ درصد کاهش یافت.

پس از این حمله آمریکا ۳ هزار سرباز همراه مقادیر معتنابهی سلاح و مهمات برای دفاع از عربستان به این کشور اعزام کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده که هزینه اعزام این نیرو و تجهیزات را از عربستان سعودی دریافت کرده است او حتی پیشتر از عربستان به عنوان گاو شیرده نام برده است.

رئیس جمهوری آمریکا اخیراً در گفت و گو با فاکس نیوز بار دیگر با توهین به سعودی ها گفت: سعودی‌ها هزینه این اعزام نیرو را می‌پردازند و آن‌ها هیچ چیزی جز پول ندارند. سعودی‌ها هزینه نیروهای‌مان

را پرداخت می‌کنند و ما به خوبی از آن‌ها محافظت می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟