ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ساعتی پیش در راس هیاتی عالی‌رتبه برای دیدار و گفت و گو با همتای چینی خود وارد پکن شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایرنا، ظریف بامداد امروز سه شنبه (به وقت محلی) از طریق فرودگاه بین المللی پکن وارد پایتخت چین شد و از سوی مقامات چینی و ایرانی از جمله «محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین مورد استقبال قرار گرفت.
«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه نیز ظریف را در این سفر همراهی می کند.
ظریف که به دعوت «وانگ یی» همتای چینی خود به پکن سفر کرده است قرار است ظهر امروز به وقت محلی با او دیدار و در مورد برجام، روابط دو کشور و مسایل مهم منطقه ای و بین‌المللی گفت و گو کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با دعوت همتای چینی خود و با هدف گفت و گو در مورد برجام و سایر موضوعات مورد علاقه دو کشور به پکن سفر می کند.

«گنگ شوانگ» در جمع خبرنگاران افزود: پکن مایل است با تهران همکاری کند تا توسعه پایدار و همکاری استراتژیک جامع بین چین و ایران را تقویت کند و به طور مشترک توافقنامه هسته ای ایران و صلح و ثبات را در منطقه خلیج فارس حفظ کند.

در همین حال «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز گذشته (دوشنبه) در مورد سفر ظریف به چین اعلام کرد دیدار و گفت و گو در مورد روابط دوجانبه، برجام، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از اهداف این سفر یک روزه است.

رئیس دستگاه دیپلماسی و هیات همراه قبل از عزیمت به چین، روزهای شنبه و یکشنبه به منظور دیدار با همتای روسی خود، سفری به روسیه داشت ظریف در این سفر در مورد روابط دوجانبه، برجام، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با لاوروف همتای روسی خود  دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف چهارم شهریور ماه سال جاری نیز به چین سفر کرده بود.