ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا برای سرپوش گذاشتن به شکست فشار حداکثری علیه ایران، بار دیگر تهران را تهدید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دونالد ترامپ عصر سه شنبه در ادامه توئیت‌های ضد ایرانی خود نوشت: سفارت آمریکا در عراق اکنون و برای ساعت‌ها در امنیت بوده وهست.

وی افزود: شمار زیادی از سربازان برتر ما، همراه با مرگبارترین تجهیزات نظامی جهان، بی درنگ به سفارتخانه اعزام شدند. 

رئیس جمهوری آمریکا که از زمین گلف خود در فلوریدا این پیام‌ها را منتشر می کند، ادامه داد: از رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق بابت پاسخ سریعشان به درخواست ما برای 

حفظ امنیت، سپاسگزارم.

ترامپ اظهار کرد: ایران⁩ بابت کشته ها یا خسارات وارده به هر یک از ساختمان های ما به پاسخگویی واداشته خواهد شد و بهای سنگینی خواهد پرداخت. این، هشدار نیست؛ تهدید است. سال نو مبارک!

هواپیماهای آمریکا یکشنبه شب مقر نیروهای تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی در منطقه القائم در غرب استان الانبار را هدف گرفتند.

ارتش آمریکا با تأیید حملات هوایی به خاک عراق، اعلام کرد که نیروهای آنها حملات دقیقی علیه پنج مقر و تأسیسات متعلق به گردان‌های الحشد الشعبی در خاک عراق و سوریه انجام دادند.

بر اساس تازه ترین آمار، کشته های این حمله دستکم به ۱۹ نفر افزایش یافته و شمار زخمی ها نیز ده‌ها نفر برآورد شده است.

لحظاتی پس از این حمله، مردم، مسؤولان، شخصیت‌های سیاسی و دولتی عراق، اقدام آمریکا در نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور را محکوم کردند.

به دنبال این حمله «برهم صالح» رییس جمهوری عراق در تماس تلفنی با کاردار سفارت آمریکا، اقدام واشنگتن علیه مقر الحشد الشعبی را محکوم کرد.

وی گفت که حملات آمریکا به مواضع الحشد الشعبی در استان الانبار، نقض حاکمیت عراق است.

رییس جمهوری عراق تأکید کرد: آنچه که روی داد، اقدامی غیر قابل قبول و مغایر با توافق‌های دو جانبه است که به عراق آسیب می‌رساند.

"عادل عبدالمهدی" نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق، لحظاتی پس از حمله آمریکا به خاک عراق و نقض حاکمیت این کشور در تماس با وزیر دفاع آمریکا خواستار توضیح این اقدام خلاف موازین بین المللی شد.

عبدالمهدی هر گونه اقدام و حمله یکجانبه به عراق را نقض حاکمیت ملی کشورش دانست که می تواند امنیت عراق و منطقه را تهدید کند.