«پاتریک کینگسلی» خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز که از اردوگاه منافقین در آلبانی بازدید داشته، نوشت اعضای این گروهک تروریستی می‌گویند نمی‌توانند درباره سرنوشت سرکرده این گروهک سخن بگویند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«علی صفوی»، نماینده گروهک تروریستی منافقین در واشنگتن وقتی با سوالی درباره سرنوشت «مسعود رجوی» مواجه می‌شود، می‌گوید: خوب، ما نمی‌توانیم در مورد این مساله حرف بزنیم. او سخنانش را قطع می‌کند و نگاهش را به پاهایش می‌دوزد. سوال مجددا این‌گونه مطرح می‌شود: آیا او زنده است؟ آیا او در آلبانی است؟ پس از چند ثانیه سکوت، پاسخ صفوی باز هم این است: ما نمی‌توانیم درباره آن حرف بزنیم.

خبرنگار نیویورک‌تایمز می‌نویسد: وقتی من از پایگاه بازدید کردم، به‌شکل عجیبی خالی به‌نظر می‌رسید. گروه ادعا می‌کند که [این پایگاه] میزبان ۲۵۰۰ نفر است اما در طول دو روز، ما بیش از ۲۰۰ نفر در آنجا ندیدیم.

به نوشته این روزنامه آمریکایی‌، ده‌ها نفر از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین اکنون به‌صورت مستقل در آلبانی زندگی می‌کنند. «پاتریک کینگسلی» می‌نویسد: من با ۱۰ نفر از آنها دیدار کردم که هرکدام از آنها توضیح می‌داد که با شست‌وشوی مغزی تجرد اختیار کرده بود.

خبرنگار نیویورک‌تایمز با اشاره به اینکه گروهک منافقین برای افزایش نفوذ خود روی به اینترنت آورده است می‌گوید در جریان بازدیدش از اردوگاه، یک استودیوی ضبط به او نشان داده شده که در آن دو آهنگساز مشغول ساختن آهنگ‌ها و ویدئوهایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند تا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شوند.

کینگسلی می‌نویسد: سوئیت‌های کامپیوتر که جداشدگان می‌گویند چیزی شبیه به «ترول فارم» (مجموعه‌ای از اعضای دون‌پایه که با اکانت‌های متعدد در فیسبوک و توییتر پیام‌هایی را در انتقاد از دولت ایران، تشویق سران گروهک تروریستی منافقین و تقویت لابی‌گرانی که از آنها پول می‌گیرند تایپ می‌کنند) است، به من نشان داده نشد. زمانی که جولیانی و بولتون سخنرانی عمومی داشتند، به اعضا دستور داده شده بود که خط مشخصی را (از سخنان آنها) ۱۰ بار از اکانت‌های مختلف توییت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .