علی کریمی فیروزجاهی و مهدی سعادتی از بابل بیشترین آرا را کسب کردند و به این تربیت 12 نفر از نماینده منتخب مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی کلید رسیدن به صندلی سبز بهارستان را کسب کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی وزارت کشور، دقایق قبل نتایج نهایی انتخابات در حوزه انتخابیه بابل را اعلام کرد و بر این اساس علی کریمی فیروزجاهی و مهدی سعادتی از بابل  بیشترین آرا را کسب کردند و به  این تربیت 12 نفر از نماینده منتخب مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی کلید رسیدن به صندلی سبز بهارستان را کسب کردند.

بر این اساس از مجموع 190 هزار و 857 رای ماخوذه علی کریمی فیروزجاهی 53 هزار و 569 رای و مهدی سعادتی بیشه‌سری 50 هزار و 723 رای بالاترین میزان آرا را کسب کردند و از این حوزه انتخابیه راهی بهارستان شدند.

هر دو نفر انتخاب شده از این حوزه گرایش اصولگرایی دارند.

با مشخص شدن نتایج آرا تکلیف 12 نفر از اعضای مجلس شورای اسلامی در مازندران مشخص شده است؛ از نکات قابل توجه رای نیاوردن هیچ یک از نمایندگان فعلی مردم استان در مجلس شورای اسلامی است.

به این ترتیب منصورعلی زارعی کیاپی با ۶۶ هزار و ۲۲۵ رای و علی بابایی‌کارنامی با ۴۲ هزار و ۲۶ رای بالاترین میزان آرا از حوزه انتخابیه ساری و میاندورود راهی بهارستان شدند.

در حوزه انتخابیه آمل از کل آرای مأخوذه ۱۱۹۵۸۱ رأی، آقای رضا حاجی پور با کسب ۵۷۹۵۱ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکناراز کل آرای مأخوذه ۶۴۰۲۹رأی، آقای علی اصغر باقرزاده با کسب ۳۰۴۳۰ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه از کل آرای مأخوذه ۱۳۳۰۷۰ رأی، آقای غلامرضا شریعتی اندراتی با کسب ۵۷۹۴۵ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر وعباس آباد از کل آرای مأخوذه ۸۷۵۷۳ رأی آقای سید شمس الدین حسینی با کسب ۴۴۹۷۳ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد از کل آرای مأخوذه ۹۶۹۵۹ رأی آقای ولی اله فرزانه با کسب ۳۵۳۴۷ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت از کل آرای مأخوذه ۸۸۵۴۹ رأی آقای محمدعلی محسنی بندپی با کسب ۲۴۰۹۲ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ از کل آرای مأخوذه ۱۴۵۱۱۷ رأی، آقای کیوان مرادیان کوچکسرائی با کسب ۶۱۹۸۰ رأی و آقای کمال علیپور خنکداری با ۵۷۸۲۳ رأی حائز اکثریت آراء شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .