یک تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وضعیت امروز کشور ما مشابهات زیادی در دنیا دارد. نیاز به تحلیل دقیق از شرایط داریم تا گفتمان اصلاح طلبی را بازسازی کنیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث‌آنلاین، به نقل ایلنا، محسن آرمین در همایش تقدیر از اعضای ستاد محسن مهرعلیزاده، گفت: من محسن مهرعلیزاده را همواره مدیری، توانمند و پاکدست و شریف دیدم. در این انتخابات من با چهره‌ای دیگر از مهرعلیزاده مواجه شدم و‌ این موضوع تحسین مرا دو چندان کرد.

وی ‌ادامه داد: به علت بدسلیقگی مهرعلیزاده از کاندیداهای جناح اصلاح طلبی معرفی نشد و من شنیده بودم او‌ ضابطه و معیار جبهه اصلاحات را خواهد پذیرفت و در نهایت هم بر خلاف اینکه او‌ حتی جز ۹ کاندیدا نبود اما انصراف داد.

آرمین افزود: انتخابات تمام شد و چه آنهایی که رای دادند و چه ندادند این را می‌دانند و‌ مهم از این به بعد است. طبعا همه واقف هستند که نمی توانیم به راحتی و سرعت پاسخ چه باید کرد را بدهیم. اما آنچه که نباید رخ بدهد ناامیدی است.

وی با بیان اینکه عرصه سیاست فراز و فرود زیاد دارد و نباید ناامید شویم، گفت: عرصه سیاست، عرصه رقابت میان احزاب نیست و برای رقابت میان گفتمان های سیاسی است. مادامی که یک گفتمان بتواند جامعه را اقناع کند پیروز خواهد بود و‌باقی می ماند. اگر گفتمان اصلاح طلبی قادر به تبیین پدیده واقعیات سیاسی نباشد و گفتمان دیگری بتواند این کار را انجام بدهد جایگزین می‌شود و‌ نیاز به اما و‌ اگر و‌ باید و نبایدی نیست.

آرمین در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تمام مشکلات من امروز هیچ‌ گفتمانی را آلترناتیو جریان اصلاحات نمی‌دانم. وضعیت امروز کشور ما مشابهات زیادی در دنیا دارد. نیاز به تحلیل دقیق از شرایط داریم تا گفتمان اصلاح طلبی را بازسازی کنیم.