رئیس‌جمهور روسیه با اعلام حضورش در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت که رایزنی‌های این سه کشور بهترین راه برای حل‌وفصل مسئله سوریه بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تائید کرد که قرار است، اواسط ماه سپتامبر (ماه آینده میلادی) در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب مذاکرات آستانه در آنکارا شرکت کند.

پوتین در کنفرانس خبری مشترک خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد که تلاش‌های ترکیه و روسیه با همکاری ایران برای حل‌وفصل مسئله سوریه موثر بوده است.

بنابر این گزارش، برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری نشست سه جانبه تهران، مسکو و آنکارا درباره سوریه در حال انجام است اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است. الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه گفت که در جریان این نشست تمام جنبه‌های حل مسئله سوریه، شامل موضوعات سیاسی و بشردوستانه و وضعیت کنونی درگیری‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اولین دور از مذاکرات آستانه در شهر سوچی روسیه در نوامبر 2017 برگزار شد. سران این سه کشور سپس تاکید کردند که تعیین مناطق کاهش تنش در سوریه نباید به تمامیت ارضی این کشور و حاکمیت مستقل سوریه آسیبی بزند و به‌علاوه از دولت و مخالفان سوری خواستند تا در گفت‌وگوهای ملی شرکت کنند. رایزنی‌های سه جانبه میان روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پس از آن در آوریل 2018 در آنکارا، سپتامبر 2018 در تهران و سپس در فوریه 2019 در سوچی برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .