باهنر ادامه داد: جلسه روسای جمهور سابق را برگزار کن چون با آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات که مشکلی ندارید و مشکل، فقط تحمل آقای احمدی‌نژاد است که او را هم تحمل کن! بهتر است این جلسات را هر دو ماه یکبار برگزار کنید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدرضا باهنر آشتی ملی که از سوی رئیس دولت اصلاحات مطرح شد را قبول ندارد و به «آرمان ملی» گفت: «آشتی یعنی اینکه ملت با هم قهر هستند و باید آنها را آشتی داد اما واقعیت چنین نیست و ملت با هم قهر نیستند بلکه برخی از ما با هم اختلافاتی دارند که موضوع دیگری است. آشتی ملی مطرح شده از سوی رئیس دولت اصلاحات هم به همین دلایل از نظر ما، معنا و محتوا ندارد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به این سوال که «پس چه باید کرد و راهکار مدنظر شما چیست؟» تصریح کرد: ما می‌گوییم باید گفت‌وگو انجام شود و گفت‌وگو را قبول داریم.

وی ادامه داد: این گفت‌وگو را شروع هم کردیم و با آقای عارف و آقای مازنی و دیگران جلساتی برگزار شد که نتایج مفیدی هم داشت.

باهنر درباره برگزاری جلسات گفت‌وگوی ملی هم گفت: الان جلسه گفت‌وگوی ملی که برگزار می‌شود به این صورت نیست که صورتجلسه، ساختار و تشکیلات داشته باشد. هدف ما این است که گفت‌وگوی بی‌جناح‌ها را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم.

باهنر ادامه داد: حتی شنیدم نمایندگانی از دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها هم با چنین جلساتی را برگزار می‌کنند. این را هم شنیدم که اعضای دولت‌های گذشته هم با هم چنین جلساتی را دارند و با هم کار می‌کنند. همین چند وقت پیش وزیر نفت فعلی، وزرای نفت سابق را دعوت کرد و جلسه گذاشتند.

پیشنهاد باهنر به روحانی چه بود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: روز اولی که آقای روحانی برای ریاست جمهوری92 انتخاب شد و آقای هاشمی در قید حیات بودند، برای عرض تبریک خدمت ایشان رفتم و پیشنهادی را مطرح کردم. به آقای روحانی گفتم یک کار خیری انجام دهید و تمام روسای جمهور را جمع کنید البته بنی‌صدر که فراری است و آقای رجایی هم که شهید شده است اما سایر روسای جمهور هستند.

باهنر ادامه داد: جلسه روسای جمهور سابق را برگزار کن چون با آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات که مشکلی ندارید و مشکل، فقط تحمل آقای احمدی‌نژاد است که او را هم تحمل کن! بهتر است این جلسات را هر دو ماه یکبار برگزار کنید.

باهنر ادامه داد: به آقای روحانی گفتم اگر این جلسات را برگزار کنید بعد 2 یا 3 جلسه می‌توانید به مقام معظم رهبری بگویید شما درمقطعی رئیس‌جمهور بودید بنابراین ما می‌خواهیم با جنابعالی تحت عنوان رئیس‌جمهور سابق جلسه‌ای داشته باشیم.

وی اظهار داشت: به آقای روحانی گفتم این حضور مسئولان قدیمی تنها مختص روسای جمهور نباشد و آن را به وزرا و استانداران و غیره هم تسری دهید. فکر می‌کنم کرمان از ابتدای انقلاب تاکنون 15 تا 20 استاندار عوض کرده است؛ اگر این استانداران دور هم جمع شوند به‌طور طبیعی طرح‌ها و ایده‌های مفیدی از آن جلسات در خواهد آمد اما آقای روحانی چنین نکرد و تنها شنیدم وزیر آموزش و پرورش قبلی یعنی آقای بطحایی وزیران سابق آموزش و پرورش را جمع می‌کرد و با هم مشورت می‌کردند.

باهنر در بخش دیگر درباره عدم تایید کاندیداها با سلایق متفاوت توضیح داد: نباید از هول حلیم در دیگ بیفتیم. تصور کنید در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا 5 نفر از حزب جمهوریخواه و 5 نفر از حزب دموکرات کاندیدا شوند. 3 نفر هم بیایند و بگویند از حزب کمونیست آمریکا هستیم و می‌خواهیم در انتخابات شرکت کنیم. به نظرتان آمریکا چه واکنشی دارد؟ آیا به آنها می‌گوید خوش آمدید؟ به قول آقای روحانی آنها را چنان لوله می‌کند که 7 نسل بعد از آنها هم جرات نکنند ادعای کاندیداتوری داشته باشند. شک نکنید هیچ نظامی با چارچوب خودش شوخی ندارد حتی آمریکا و رژیم صهیونیستی موضوعی غیر از چارچوب خودشان را تحمل نمی‌کنند.

وی ادامه داد: زمانی می‌خواهید در چارچوب نظام با هم رقابت کنید که اشکال ندارد، اما زمانی می‌گویند چون رای ما بالاست، می‌خواهیم زیر دو خم نظام برویم که دیگر پذیرفته نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .