نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: مسیری طراحی شده است که پیوسته مفسد تولید می‌کند. آیا باید مفسدین را به هتل‌های ویژه فرستاد؟

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایسنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما گفتید جلو مفسدین را نباید گرفت. با بگیر و ببند مشکلی حل نمی‌شود؛ عده‌ای در کشور مسیری طراحی کرده‌اند که پیوسته مفسد تولید می‌کند. با مفسدین باید چه کار کرد؟ آیا باید آنها را به هتل‌های ویژه فرستاد؟ آیا باید به آنها جایزه داد؟

نماینده مردم محلات در مجلس فساد را غده‌ای سرطانی خواند و گفت: چرا وقتی نوبت به مفسدین یقه سفید رسید فریاد عده‌ای بلند شد؟

سلیمی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: مگر مجلس در راس امور نیست؟ مذاکرات فعلی سیاست خارجه چرا به گوش مجلس نمی‌رسد؟ چرا دولت با مجلس هماهنگ نیست؟ یک وزیر می‌گوید قیمت‌ها باید افزایش پیدا کند و دیگری می گوید باید کاهش پیدا کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: حق‌التدریسان سالیان سال است که پیگیر حقوقشان هستند. دولت نیز امروز و فردا می‌کند. همچنین قیمت دارو اخیرا به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

اروپا اینستکس را اجرایی نکند؛ گام سوم دنبال می شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی می گوید اگر اروپایی ها به اجرای اینستکس سرعت ندهند گام سوم کاهش تعهدات دنبال می شود.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وقت کشی اروپا برای اجرای اینستکس گفت: اگر اروپایی ها به اجرای اینستکس سرعت ندهند ما معطل کسی نمی مانیم و فاز سوم کاهش تعهدات برجام را اجرای خواهیم کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به وقت کشی اروپایی ها، اظهار داشت: گله مندی ما از اتحادیه اروپا این بود که چه برای خودش چه برای ترامپ وقت کشی کرد، تاکید می کنم که ایران(وزارت خارجه و دولت) این وقت را به اروپا نفروخته است، شهادت می دهم بعد از اقدامات ترامپ بر علیه برجام، دولت وارد عمل شد که باید این اقدامات قاطعیت و استمرار پیدا کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به گام های اول و دوم کاهش تعهدات برجامی، بیان داشت: اگر ایران گام های مرحله اول و دوم را اجرایی نمی کرد شاهد اقدامات دست و پا شکسته اروپایی ها برای بهبود شرایط برجام نبودیم.

وی تاکید کرد: به هر حال اگر اروپایی ها بخواهند اینستکس را به تعویق بیاندازند با خودشان است، ایران اگر بتواند نفت بفروشد، پول آن  از این کانال به دست ما برسد تا هزینه کنیم اتفاقی نمی افتد اما اگر چنین نشود منتظر کسی نمی مانیم و گام سوم کاهش تعهدات برجامی را عملی می کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه تعهد دو طرفه است، اظهار داشت: عدم پایبندی به تعهد از سوی غرب ما را ملزم به پایبندی به تعهداتمان نمی کند، ایران اکنون در مدار منطق حرکت می کند، نمی توانیم بیاستیم طرف مقابل هر کاری خواست انجام دهیم و ما بگویم با اخلاق هستیم و بر تعهدات خود می مانیم، تعهد دو طرفه است.

ایران اگر بتواند نفت بفروشد، پول آن  از این کانال به دست ما برسد تا هزینه کنیم اتفاقی نمی افتد اما اگر چنین نشود منتظر کسی نمی مانیم و گام سوم کاهش تعهدات برجامی را عملی می کنیم.

این نماینده مجلس افزود: از دولت می خواهیم به بدعهدی اروپایی ها جواب متقابل بدهد، ما همیشه در تقابل با آنها بودیم، اگر آنها حسن نیت داشته اند ما هم با حسن نیت رفتار کرده ایم و این موضوع در خصوص سوء نیت هم صدق می کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید براینکه ایران الزامی ندارد به تعهدات خود پایبند باشد، بیان داشت: دلیلی وجود ندارد وقتی طرف غربی به تعهدات خود پایبند نیست ما به اقداماتی که سالیان سال برای آن هزینه کرده ایم، شهید داده ایم، استمرار ندهیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در برجام تعهدات دو طرفه وجود داشت، این وسط ترامپی آمد دیوانه بازی در آورد، اینجا رضایت داده ایم اشکالی ندارد و گفتیم همین که اروپا به تعهدات خود بعمل کندکفایت می کند، اما وقتی اروپا از آمریکا حساب می برد باید هزینه آن را هم پرداخت کند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .