یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اکر طرف‌های اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل نکنند قطعا ایران گام سوم را با قاطعیت برمی‌دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در مواضع اعلام شده‌اش جدی است لذا اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود در برجام عمل نکنند همانطور که گام اول و دوم را با قاطعیت برداشتیم گام سوم هم برداشته خواهد شد.

وی با تاکید بر این که موضوع ما با اروپایی‌ها فقط مبادلات مالی نیست، توضیح داد: قرار فقط بر ایجاد سازوکار مالی نمی‌باشد اگر ما نتوانیم نفت را بفروشیم وجود سازوکار مالی هم منطقی نیست لذا باید اروپایی‌ها به همه تعهداتشان عمل کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان این که گلایه جدی از آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد، افزود: آژانس به عنوان یک ناظر باید کشورهای ناقض برجام در صدر آن آمریکا و بعد اروپا را بازخواست کند نه این که اتهامی متوجه ایران کند که چرا ایران کار دیگری انجام می‌دهد. ما براساس اصل عمل متقابل به عنوان اصل شناخت شده بین المللی رفتار می‌کنیم که اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند ما هم با حرکت منطقی و تدریجی اجرای تعهدات را کاهش می‌دهیم.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .