سیدمحمدعلی ابطحی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی نوشت: بزرگترین موفقیت برای هر دستگاهی، اعلام مفاسد و مفسدین توسط مدیریت عالی خود آن دستگاه‌هاست که می‌تواند اعتماد عمومی را جلب کند و آن مجموعه را تقویت کند نه تضعیف.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

متن این یادداشت به شرح زیر است:

آن چه می‌خوانید داستان کوتاه نیست. یک آرزوی قشنگ و شدنی است: حداقل تصور کنیداین اتفاق بیفتد. اگر هر چند روز یکبار وقتی رئیس قوه قضائیه می‌رود پشت میزش بنشیند نامه‌ای به امضای رئیس‌جمهور ببیند که باقید فوریت روی میزش قرار دارد و تا آن را باز کند ببیند رئیس‌جمهور نوشته است بنا به گزارش واحد‌های نظارتی دولت، این افراد در حوزه اجرایی کشور در سطوح مختلف در این مدت تخلف کرده اند. موارد تخلف که منجر به فسادهای کلان مالی و دست بردن به جیب بیت‌المال شده است ونیاز به محاکمه دارد را لیست کرده باشد.

رئیس قوه قضائیه در هامش‌نامه به سرعت نامه را برای اجرای عدالت با رعایت کامل قانون به قاضی ذی‌ربط ارسال می‌کرد. هنوز مشغول به کار نشده، نامه دیگری دریافت کند.

رئیس مجلس گزارش‌هایی از تخلفات و زدوبندهایی که در مجلس و در میان نمایندگان اتفاق افتاده را به رئیس قوه می‌داد و او هم به قاضی ارجاع می‌کرد. بعد خود رئیس قوه معاون مربوطه‌اش را صدا می‌زد و می‌گفت، در این مدت کدامیک از قضات، مسئولان، کارمندان قوه قضائیه، تخلف کرده‌اند. رشوه‌ای، حق حسابی، ظلمی؟ لیست آنها را می‌گرفت و به قاضی امین ارجاع می‌داد.

این کار ملی اگر انجام شود، فواید فراوانی دارد: یک: مفسدان نمی‌توانند خود را در دالان‌های جناحی و یا سازمانی مخفی کنند ودفاعی به اسم تضعیف دستگاه‌ها به کمک مفسدان نمی‌رود. بدترین آفت همه دستگاه‌های کشور این است که گمان کنند مجموعه تحت نظر آنان پاک است و باید از آن دفاع کنند و به خاطر تضعیف نشدن مجموعه بزرگی که در اختیار دارند، باید لاپوشانی کنند ویا حداقل نگذارند با رو شدن مفاسد در حوزه کاری آنها تضعیف شوند. در حالی که بزرگترین موفقیت برای هر دستگاهی، اعلام مفاسد و مفسدین توسط مدیریت عالی خود آن دستگاه‌هاست که می‌تواند اعتماد عمومی را جلب کند و آن مجموعه را تقویت کند نه تضعیف.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .