​وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه سازمان فضایی ایران خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم‌پست، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه سازمان فضایی، مرکز تحقیقات فضایی و پژوهشگاه هوا-فضای ایران خبر داد.

 

مقام هایی در واشنگتن برای حفظ برجام تلاش می‌کنند

​تهران – ایرنا - «تد کروز» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس مدعی شد که «دولتی پنهان» در وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا برای حفظ توافق هسته‌ای برجام و تضعیف اقدامات دولت "دونالد ترامپ" علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند.

به گزارش واشنگتن‌ اگزمینر، کروز روز سه‌شنبه در «موسسه هادسون» گفت: من اینجا هستم تا به شما بگویم که دولت پنهان زنده و سرحال است و واشنگتن را احاطه کرده است. هدف شماره یک دولت پنهان در وزارت خارجه و وزارت خزانه‌داری حفظ توافق هسته‌ای فاجعه‌ بار دولت باراک اوباما با ایران است.

وی افزود: هدف اصلی دولت پنهان جلوگیری از لغو کامل توافق هسته‌ای توسط دولت آمریکاست زیرا آنها معتقدند که یکی از نامزدهای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برنده می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا گفته که نیروهایی در ساختار اداری دولت فدرال وجود دارند که برای تضعیف وی توطئه می‌کنند اما «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا وجود دولت پنهان را در وزارتخانه تحت وزارتش انکار کرده است. وی در سال ۲۰۱۸ میلادی گفت: تصور نمی‌کنم دولت پنهانی در وزارت خارجه وجود داشته باشد.

تد کروز تاکید کرد که هر نامزد دموکراتی که به قدرت برسد «مشتاقانه» توافق هسته‌ای را احیا می‌کند. او از دولت آمریکا خواست تا به معافیت‌های همکاری کشورهایی مانند روسیه، چین و چند کشور اروپایی در زیرساخت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران پایان دهد.

کروز هرچند پیش تر نیز مخالفت خود را با این نوع همکاری‌ها اعلام کرده و خواستار پایان آن شده بود اما دولت آمریکا در ماه ژوئیه این معافیت‌ها را تمدید کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .