خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر از انواع پهپاد‌های شناسایی، مراقبتی و بمب‌افکن بهره می‌برد و امروز این پهپاد‌ها وارد گردان‌های رزمی و اطلاعاتی نیرو‌های مسلح شده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«محمدصالح جوکار» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: با توجه به پیچیدگی و تنوع تهدیدات امروز و همچنین با در نظر گرفتن ضرورت حفظ نیروی انسانی برای مواقع مورد نیاز، روند تولید پهپاد در جمهوری اسلامی طی سالیان گذشته رشد زیادی داشته است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر از انواع پهپاد‌های شناسایی، مراقبتی و بمب‌افکن بهره می‌برد و امروز این پهپاد‌ها وارد گردان‌های رزمی و اطلاعاتی نیرو‌های مسلح شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه بُرد و دقت پهپاد‌های بومی جمهوری اسلامی ایران روز به روز بیشتر می‌شود، گفت: استفاده از پهپاد‌های مدرن نظیر پهپاد نقطه‌زن کیان که به تازگی از آن رونمایی شد، می‌تواند ما را در حوزه پدافندی بسیار جلو ببرد و آسمان امن کشورمان را امن‌تر از گذشته کند.

 

انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی از راهبردهای اصلی بسیج است

 رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: راهبرد اصلی بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی، انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی است.

 

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سردار غلامرضا سلیمانی در کمیسیون تعلیم و تربیت بسیج با بیان اینکه ما در ابعادی مانند سازندگی و نظامی موفقیت‌های زیادی داشته‌ایم، اما در ابعاد فرهنگی و اقتصادی توفیقاتمان مطلوب نبوده، اظهار داشت: مشکلی اساسی عدم کسب توفیق مطلوب در عرصه اقتصادی، ضعف در مدیریت توزیع منابع است؛ به عبارت دیگر منشاء عقب‌ماندگی در زمینه فرهنگی، هجمه وسیع و ناتوی فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی و تا حدودی ضعف مدیریت صحیح در مقوله تربیت است.

وی با بیان اینکه امروز بی‌توجهی به امر تربیت را شاهدیم، افزود: ما در مقوله فرهنگ و تربیت انقلاب نکرده‌ایم بنابراین راهبرد اصلی بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی، انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی است.

سردار سلیمانی ادامه داد: نقطه تمرکز و توجه ما بر کیفی‌سازی حلقه‌های صالحین، در کنار افزایش کمیت حلقه‌هاست؛ به گونه‌ای که بخش عمده مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تربیت مجموعه عظیم جوان مؤمن انقلابی پای کار، در حلقه‌های صالحین صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: در گروه‌های دیگر هم باید بُعد تربیتی و فرهنگی به دقت رعایت و پیاده شود زیرا همه پایگاه‌های ما باید حلقه صالحین کیفی داشته باشند.

حجت الاسلام جیحونی معاون تعلیم و تربیت بسیج نیز در ابتدای این مراسم گزارش اجمالی از پیشینه‌ این کمیسیون و برنامه‌های گذشته این معاونت ارائه داد و پیشنهاداتی را هم جهت ادامه جلسات و برنامه‌های معاونت بیان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .